Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pełny brzuch? zły pomysł... przeczytaj zanim zjesz :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Wiadomo, że z pełnym brzuchem ciężko zasnąć nie wspominając o ćwiczeniu. Należy pamiętać, że między posiłkiem a położeniem się spać bądź ćwiczeniami musi żołądek zdążyć się opróżnić.

A wiecie ile potrzeba na to czasu? oto lista która nieco rozjaśni Wam prędkość "działania" żołądka :icecream:

Oczywiście każdy rodzaj żywności ma swój czas na skonsumowanie przez żołądek.


1 h. 25 min - trawią się: awokado, czarne oliwki, maliny oraz winogrona

2 h. - trawią się: brązowy ryż, grejpfruty, jagody, pomarańcze, pomidory, rodzynki, ziemniaki

2 h. 15 min - trawią się: ananasy, gruszki, kalafior, marchew, sałaty, truskawki

2 h 30 min - trawią się: biały ryż, brzoskwinie, fasola, figi suszone, grzyby, jaja na miękko, migdały, pory, sałatka warzywna

2 h. 45 min - trawią się: buraki, cukinia, jabłka, melony, morele, otręby pszenne, porzeczki, śliwki

3 h. - trawią się: dynia, kukurydza, orzechy laskowe i włoskie, soczewica, soja, szpinak, śliwki suszone, kapusty, brokuły

3 h. 15 min - trawią się: botwina, dynia, fasolka szparagowa, oliwa, orzechy arachidowe, proso, seler, zielony groszek, cebula, ogórek

3 h. 30 min
- trawią się: bakłażan, chuda śmietana, ziarna żyta

3 h. 45 min - trawią się: białe pieczywo, czerwona kapusta, kasza pęczak jęczmienna i pszenna

aż 4 h. - trawi się: rzepa, brukselka, chude duszone mięsa,

no i powyżej 4 godz. - mleko i jego przetwory, tłuste mięsa i tłuste ciężkostrawne dania, m.in. smażone...

Długo prawda? :blink:




...



...



#2
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
To bardzo długo sie to wszystko trawi... przydało by się trochę więcej artykułów spożywczych w tym spisi, niemniej jednak świetny pomysł na artykuł.

Czyli gdy idziemy spać około np godz. 22iej najpóźniej możemy jeść około 20tej :/ no mnie osobiście jest ciężko trzymać się tej 20tej godziny...

Ciekawi mnie czy są jakieś metody na przyspieszenie trawienia?

#3
Lloyda

Lloyda

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Faktycznie to długo trwa :(

A ćwiczenia czy one przyśpieszają trawienie?
Poza tym jak to zrobić żeby nie kłaść się głodnym. Ja nie mogę zasnąć jak czuję głód :(

#4
lovebefit

lovebefit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Ostatni posiłek, aby nie czuć głodu i żołądek mógł na spokojnie trawić należy zjeść nie później niż 3 h przed położeniem się spać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych