Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dieta antystresowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Poradnia

Poradnia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 71 postów
Dieta może nam pomóc nie tylko wówczas, gdy chcemy stracić na wadze. Odpowiednia dieta może pomóc nam odzyskać wewnętrzny spokój, a poprzez to ułatwić relaks. Do takich diet należy na pewno dieta antystresowa. Jest to dieta dwudniowa, nie wymaga poświęceń, przynosi człowiekowi spokój i ukojenie zszarpanych nerwów, a także oczyszcza organizm ze zbędnych toksyn.

Dieta antystresowa może być stosowana za każdym razem kiedy poczujemy potrzebę rozluźnienia się i uwolnienia od myśli wywołujących u nas uczucie stresu. Najlepiej jest stosować dietę antystresową raz w tygodniu. Często sytuacją stresową jest dla nas po prostu nowa sytuacja życiowa jak np. nowa praca. Dopiero po pewnym czasie przyzwyczajamy się do niej, dieta więc może być bardzo przydatna.

Dieta antystresowa koncentruje się na spożywaniu posiłków zawierających składniki zwalczające uczucie stresu. Są to głównie witamina B6 oraz magnez. Poza tym zaleca się spożywanie ziół (w postaci przypraw oraz herbat), oraz dużej ilości wody mineralnej. Ważne jest to, aby jeść posiłki lekkie, ale często.

Należy pamiętać o unikaniu białego pieczywa i potraw smażonych. Na śniadanie najlepiej zjeść jogurt naturalny z dodatkami - owocami lub muesli. Na obiad można zjeść rybę lub mięso duszone z sałatką, kaszą gryczaną lub ryżem. Między posiłkami można spożyć owoce lub kilka orzechów. Można też pić różnego rodzaju soki. Dania są łatwe do przygotowania, składniki dań są ogólnodostępne.

Dieta antystresowa nie skutkuje dużym spadkiem wagi. Pozwala jednak poczuć się lekko i zdrowo, ponieważ taki sposób odżywiania w żaden sposób nie obciąża naszego organizmu.



...



...



#2
Guest__*

Guest__*
  • Guests

JA na stres nie stosuje żadnej diety pije po prostu różne herbatki w stylu:vitax, które działają antystresowo pita codziennie pomaga przezyciezyc stres



#3
Guest_Wioletaa26_*

Guest_Wioletaa26_*
  • Guests

Podobno dobrym sposobem na walkę ze stresem jest dodawanie do potraw oleju, ja preferują tylko ten ze sklepów ekologicznych, dodany do sałatek odpręża



#4
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów

Chyba generalnie każda dieta, która jest ułożona tak by była alkaliczna - jest antystresowa. Zakwaszenie organizmu mocno wpływa na stres



#5
daria13

daria13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
94168648369839599858.jpg
 
Kochani zapraszam was do mojego bloga! :)
Każdy chce schudnąć kilka kilo a ja się z wami dziele moim sukcesem :)
Miałam dietę no i schudłam :) 
Zapraszam ---> http://xurl.pl/6l4f





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych