7 powodów, by zacząć przygodę z rowerem

Tagi , , , , ,

Istnieje wiele powodów do rozpoczęcia przygody z jazdą na rowerze. Rower to nie tylko rosnący trend – to styl życia dla wielu ludzi. Zmiany klimatyczne, ochrona środowiska, korki, wygoda – to tylko kilka z wielu powodów, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając rower jako środek transportu. Korzyści dla ciała i zdrowia są niezliczone.

1. Spalanie kalorii

Rower to nie tylko przyjemność, ale czasem duży wysiłek fizyczny. Ćwiczenia w zasadzie nie wymagają specjalnego przygotowania. Wystarczy odpowiedni jednoślad (modne rowery miejskie i akcesoria w dobrych cenach znajdziemy na Rowery Embassy na Kupon.pl), wygodny strój, bidon na wodę, odrobina pozytywnego nastawienia i ruszamy!

2. Alternatywa dla auta

Korki w mieście to jedna z najgorszych rzeczy, która może spotkać nas o poranku. Zamiast dodatkowych minut w aucie czy autobusie, możemy pokonać tę samą trasę na rowerze – szybciej i przyjemniej. Nie potrzebujemy też miejsca parkingowego. Zazwyczaj przed każdym miejscem pracy, szkołą znajdziemy poręcz czy specjalne stojaki na rowery.

3. Dla serca

Alternatywą dla kuracji i leków na serce jest rower! Oczywiście nie radzimy odstawiać ich całkowicie, jednak regularna jazda na rowerze ma potwierdzony, pozytywny wpływ na nasze serce. Krew płynie szybciej, dotleniamy organizm, wzmacniają się mięśnie. Uprawiając sport dużo łatwiej jest pozbyć się nałogów. Palisz papierosy? Wsiadając na rower, pokonując coraz dłuższe trasy zapomnisz o nałogu.

4. Skupienie i determinacja

Pokonując zakorkowane ulice w mieście musimy uważać na auta i przechodniów. Skutkuje to 100% skupieniem, relaksujemy się, nasz mózg odpoczywa od problemów dnia codziennego. Dodatkowo determinacja, by zdążyć na czas, pokonać trasę w określonym tempie, w dłuższych destynacjach zdobywać lepsze wyniki. To również, w pewnym sensie praca na sobą i charakterem.

man riding bike on cliff at daytime
man riding bike on cliff at daytime, Dmitrii Vaccinium at Unsplash

5. Dłuższe życie

To prawda, że ludzie uprawiający sport żyją dłużej. Pozostając w dobrej formie, utrzymując dietę przyjdzie nam to zdecydowanie łatwiej. Wyrobienie w sobie zwyczaju ruchu, codzienna jazda na rowerze do pracy to idealne wyjście dla osób, które niekoniecznie lubią spędzać godziny na siłowni.

6. Nowi znajomi

Jazda na rowerze pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości. Istnieją specjalne grupy, które organizują wspólne wyjazdy, wycieczki czy niedzielne trasy. Możemy też poznać zupełnie nowych, obcych ludzi zatrzymując się na czerwonym świetle czy na chwile odpoczynku w parku. Pozytywna energia podczas jazdy zwiększa pozytywny odbiór nowo poznanych.

7. Oszczędności

Nie musisz martwić się o paliwo, konserwację auta, naprawy. Dokupienie części do roweru jest dużo mniej kosztowne niż wymiana czegokolwiek w aucie. Dodatkowo, zazwyczaj nie potrzebujemy do tego eksperta. Tańsze akcesoria czy sprzęt znajdziemy w promocyjnych cenach w sklepie Biketires na Newsweek.pl/kupony-rabatowe.

Poprzedni

Tai-Chi na odchudzanie!

Cardio funk – skuteczny w spalaniu tłuszczu!

Następny

1 komentarz do wpisu “7 powodów, by zacząć przygodę z rowerem”

  1. Cieszę się, że zaczął się sezon rowerowy. Od jakiegoś czasu zaczęłam zdrowo się odżywiać, korzystać ze sportu, brać suplementy diety zapisane w REVITUM. Czuję się doskonale i polecam Państwu wzięcie się za siebie. Takie gruntowne! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz