Alkohol i energetyk równa się śmierć?

, Tagi , , ,

Drink składający się z alkoholu w połączeniu z napojem energetycznym jest smacznym i ciekawym urozmaiceniem imprezy. Tak przynajmniej się wydaje! Ponieważ z pozoru niewinny napój okazuje się niebezpieczną pułapką i może kosztować zdrowie.

Dlaczego drinki z napojami energetycznymi są niezdrowe?

Ludziom w piciu takich drinków podoba się to, że działają dłużej i zróżnicowanie. Najpierw pobudzają, a dopiero po jakimś czasie objawia się faktyczne działanie alkoholu. Zatem zanim człowiek poczuje się pijany wypija więcej alkoholu niż w przypadku zwykłych drinków. Może to być przyczyną uzależnienia od niego. Energetyki zawierają ponadto o wiele więcej kofeiny niż kawa, przez co beztroskie ich picie powoduje poważne konsekwencje zdrowotne. Mogą pojawić się zawroty głowy, palpitacje, pocenie się, uczucie silnego niepokoju, nerowowość. W skrajnych przypadkach dochodzi do omdlenia i zapaści, która kończy się czasem śmiercią, o ile pomoc nie przybędzie na czas, a nikt z obecnych nie będzie potrafił udzielić pierwszej pomocy.

Ron Lach at Pexels

Już sam napój szkodzi

Nie trzeba nawet pić drinków z energetykiem, aby poważnie zaszkodzić zdrowiu. Niebezpieczne są również z tego względu, że najczęściej przechowywane są w aluminiowych opakowaniach. Aluminium odkład się w mózgu uszkadzając go. Energetyki zawierają dużą ilość cukru, są zatem wysokokaloryczne. FDA, czyli Amerykańska Agencja Żywności i Leków wycofała z obrotu napoje energetyczne, jako szkodzące zdrowiu. Tymczasem w Polsce każde dziecko może je kupić w każdym sklepie spożywczym. Napoje energetyczne są również dodawane do czekolad osobom, które zdecydowały się oddać krew, co w rezultacie wcale im nie pomaga, a nawet dodatkowo osłabia. Częste spożywanie napojów energetycznych powoduje zaburzenia rytmu dobowego, przez co powstają trudności z zaśnięciem. Te z kolei są przyczyną nocnego podjadania, czyli zaostrzają problem otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz młodych osób, wśród których napoje są najbardziej popularne.

Poprzedni

Czy karmienie dzieci gotowym jedzeniem jest zdrowe?

Jak ustrzec się przed zatruciem?

Następny

Dodaj komentarz