Diety wegetariańskie – czym się od siebie różnią?

Diety wegetariańskie, fot. pexels.com

Diety bezmięsne zyskały na popularności, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat. Odróżniamy jednak wiele odmian tych diet, które są mniej i bardziej rygorystyczne. Czym się od siebie różnią diety wegetariańskie i jak wybrać tę odpowiednią dla siebie? Diety z naciskiem na produkty roślinne Nie jedzenie mięsa może mieć wiele odsłon. Nie oznacza wcale jedzenia tylko … Zobacz więcej »

Meal prep – poradnik jak szybko i sprawie przygotować posiłki na cały tydzień

Meal prep, fot. pexels.com

Wszyscy wiemy, jak czasochłonne potrafi być zdrowe odżywianie. Planowanie posiłków, zakupy, gotowanie, sprzątanie po nim. A co jeśli gotowanie na cały tydzień można załatwić w jeden dzień? Z pomocą przychodzi meal prep. Czym jest meal prep? Meal prep to nic innego jak przygotowywanie posiłków na zapas. Nie chodzi tutaj o zostawienie połowy obiadu na następny … Zobacz więcej »

13 pomysłów na niskowęglowodanowe kolacje

Kolacje niskowęglowodanowe, fot. pexels.com

Kolacja często sprawia nam najwięcej problemów podczas odchudzania. W przypadku braku inspiracji podpowiadamy 13 pomysłów na niskowęglowodanowe kolacje. Jakie warunki powinna spełniać kolacja na diecie? Podczas odchudzania wieczorem staramy się głównie ograniczać węglowodany. Równocześnie kolacja powinna mieć tyle białka, żebyśmy po 2 godzinach nie byli głodni. Ten błąd często kończy się wieczornym podjadaniem. Najczęściej wieczorem … Zobacz więcej »

Śliwki – nie tylko pyszne, ale też zdrowe!

Śliwki, fot. pexels.com

Wczesna jesień to ostatni moment, w którym możemy się jeszcze cieszyć świeżymi owocami i warzywami. Jednymi z owoców jesieni są bez wątpienia śliwki, które mają wiele leczniczych zastosowań. Śliwki to kopalnia zdrowia Wraz z końcem lata znika wiele owoców: truskawki, maliny, borówki, jagody. Śliwki to obok jabłek i gruszek jedyne owoce (pochodzące z Polski), którymi … Zobacz więcej »

Retinol – lek na problemy skórne

Retinol – Lek Na Problemy Skórne, fot. pexels.com

Retinol to naturalna substancja, która ma wiele zastosowań w codziennej pielęgnacji skóry. Chociaż może zdziałać cuda, to nie jest zalecana dla wszystkich. Czym jest retinol? Retinol to forma witaminy A, która jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku i redukcji zmarszczek. Jest to jeden z wielu rodzajów retinoidów – wszystkich pochodnych witaminy A. Retinoidy mają różne … Zobacz więcej »

Najlepsza dieta dla kobiet w okresie menopauzy

Dieta dla kobiet w okresie menopauzy, fot. pexels.com

Menopauza to szczególny okres w życiu kobiety, który charakteryzuje się wieloma zmianami oraz dolegliwościami. Dlatego właśnie przyda się każda pomoc, również ta płynąca z odpowiedniego pożywienia. Dieta dla kobiet w okresie menopauzy może naprawdę zdziałać cuda! Dieta dla kobiet w okresie menopauzy – jaki jest jej cel? Uderzenia gorąca, nocne poty, zmniejszone libido, wahania nastroju, … Zobacz więcej »

Aminy biogenne w żywności – czym są i jak działają na nasz organizm?

Aminy biogenne, fot. pexels.com

Zdrowe odżywianie może być czasami zdradliwe. Z jednej strony spożywamy urozmaiconą dietę bogatą w warzywa i owoce, a z drugiej… właśnie one mogą nam szkodzić. Czym są aminy biogenne, gdzie je znajdziemy i czy mogą na nas źle działać? Aminy to naturalna substancja, która u niektórych może wywoływać alergie Aminy w żywności to substancje chemiczne … Zobacz więcej »

Przetwory na zimę – z czego i jak je robić?

Przetwory na zimę, fot. pexels.com

Koniec lata to idealny moment, żeby zacząć myśleć o zamykaniu pełnych witamin owoców i warzyw w słoiki. Przetwory na zimę to sposób na odporność, urozmaicenie jadłospisu i alternatywa dla sklepowych produktów. Przetwory na zimę pozwalają na zamknięcie smaku lata w słoiku Od słodkiej, ale pikantnej papryki, przez pełne koloru buraki, po pełne smaku mieszanki owoców … Zobacz więcej »

Owoce jagodowe – „must have” w letnim jadłospisie

Owoce jagodowe, fot. pexels.com

Truskawki, jagody, maliny, borówki – oferują nie tylko pyszne, letnie smaki, ale też wiele właściwości zdrowotnych. Musimy korzystać, póki jest na nie sezon i włączyć owoce jagodowe do naszego codziennego menu. Owoce jagodowe to smak, wygląd i zdrowie w jednym Każdy z nas zna uczucie wybuchu słodyczy na języku po sięgnięciu po letnią malinę, czy … Zobacz więcej »

Dieta przeciwzapalna – sposób na sylwetkę i ochronę przed chorobami

Dieta przeciwzapalna, fot. unsplash.com

Zapalenie to naturalna reakcja organizmu, która pomaga naszemu ciału w leczeniu. Jednak długotrwałe utrzymywanie się takiego stanu może prowadzić do wielu chorób i złego samopoczucia. Odpowiedzią jest dieta przeciwzapalna, która jest odpowiedzią na zrzucenie wagi, ale przede wszystkim poprawienie naszego stanu zdrowia. Stan zapalny to nie tylko zaczerwienienie czy opuchlizna Zazwyczaj właśnie tak kojarzymy zapalenie … Zobacz więcej »