Suplementy z izoleucyną – dlaczego warto je przyjmować?

Izoleucyna jest neutralnym, genetycznie kodowanym aminokwasem, który jest niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Związek ten dostępny jest w wielu produktach, zarówno tych odzwierzęcych, jak również w roślinach strączkowych. Suplementy z izoleucyną są polecane sportowcom, gdyż mają one znaczny wpływ na budowanie masy mięśniowej. Czym jest izoleucyna? Izoleucyna występuje w szczególnie dużych ilościach w mięsie, rybach, … Zobacz więcej »

Na czym polega modelowanie sylwetki

Każdy z nas marzy o idealnej, smukłej sylwetce jak z reklam telewizyjnych. Natura wobec większości z nas miała jednak inne plany i dała nam sylwetki o zróżnicowanym wyglądzie, niekiedy z małymi defektami. Na szczęście w wielu salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej oferowane są zabiegi, które pozwalają na wymodelowanie sylwetki. Na czym dokładnie polegają takie … Zobacz więcej »

Jaki ruch zapewnić dziecku?

Dzieci są bardziej ruchliwe, wie to każdy rodzic. Nie każdy jednak rozumie, że odpowiednia dawka ruchu jest konieczna do prawidłowego rozwoju dziecka i niekoniecznie wynika ze zbyt nadpobudliwego charakteru. Dzieci i nadmiar zajęć Statystycznie dzieci kończą zajęcia około godziny 16.00, następnie muszą dotrzeć do domu, co zajmuje średnio pół godziny. W domu mają natomiast pracę … Zobacz więcej »

Co powinien jeść sportowiec?

Sportowy tryb życia sprawia, że powstają również nowe wymagania co do diety. Na szczęście łatwo dostępnych jest wiele produktów, które powinny jeść osoby aktywne. Dla sportowców wegetarian Sportowcy, którzy nie jedzą mięsa mają również szeroki wybór w produktach dostarczających odpowiednich składników. Powinni stawiać na produkty z surowego kakao, awokado, nie zapominać o jajach, nie tylko … Zobacz więcej »

Co jeść by… przybrać na wadze

Niedowaga jest równie groźnym zdrowotnie problemem, co nadwaga. Co więcej, aby zacząć ważyć więcej, często konieczne jest włożenie w to równie dużego lub nawet większego wysiłku. Z czego zrezygnować, żeby przytyć? Wielu ludzi sądzi, że aby przybrać na wadze wystarczy się objadać. Ale nie jest to łatwe ani zdrowe. Nadmiernie obciążony żołądek powoduje niestrawność, problemy … Zobacz więcej »

Dlaczego mamy tak wielki apetyt na mięso?

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie życia bez mięsa i nie wiedzą jak wegetarianie i weganie mogą się bez niego obejść. Inne chciałby przejść na bardziej lekkostrawną dietę, ale nie wiedzą jak zerwać z apetytem na mięso. Dlaczego tak bardzo je kochamy? Przyczyną obróbka cieplna mięsa Przed wieloma wiekami, jeszcze przed powstaniem cywilizacji jedzenie mięsa było … Zobacz więcej »

Dlaczego nie wcielamy w życie zasad zdrowego żywienia

Zewsząd słyszymy o zdrowym odżywianiu, jest to główny temat telewizji śniadaniowych, w internecie, w reklamach. Wielu z nas z uwagą słucha opinii lekarzy, dietetyków i ekspertów, przyznając im rację. Co z tego, jeśli tych rad nie wcielamy w ogóle w życie? Ja przecież jem zdrowo Z badań wynika, że blisko siedemdziesiąt procent Polaków przekonanych jest, … Zobacz więcej »