Śliwki – nie tylko pyszne, ale też zdrowe!

Śliwki, fot. pexels.com

Wczesna jesień to ostatni moment, w którym możemy się jeszcze cieszyć świeżymi owocami i warzywami. Jednymi z owoców jesieni są bez wątpienia śliwki, które mają wiele leczniczych zastosowań. Śliwki to kopalnia zdrowia Wraz z końcem lata znika wiele owoców: truskawki, maliny, borówki, jagody. Śliwki to obok jabłek i gruszek jedyne owoce (pochodzące z Polski), którymi … Zobacz więcej »

Retinol – lek na problemy skórne

Retinol – Lek Na Problemy Skórne, fot. pexels.com

Retinol to naturalna substancja, która ma wiele zastosowań w codziennej pielęgnacji skóry. Chociaż może zdziałać cuda, to nie jest zalecana dla wszystkich. Czym jest retinol? Retinol to forma witaminy A, która jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku i redukcji zmarszczek. Jest to jeden z wielu rodzajów retinoidów – wszystkich pochodnych witaminy A. Retinoidy mają różne … Zobacz więcej »

Aminy biogenne w żywności – czym są i jak działają na nasz organizm?

Aminy biogenne, fot. pexels.com

Zdrowe odżywianie może być czasami zdradliwe. Z jednej strony spożywamy urozmaiconą dietę bogatą w warzywa i owoce, a z drugiej… właśnie one mogą nam szkodzić. Czym są aminy biogenne, gdzie je znajdziemy i czy mogą na nas źle działać? Aminy to naturalna substancja, która u niektórych może wywoływać alergie Aminy w żywności to substancje chemiczne … Zobacz więcej »

Przetwory na zimę – z czego i jak je robić?

Przetwory na zimę, fot. pexels.com

Koniec lata to idealny moment, żeby zacząć myśleć o zamykaniu pełnych witamin owoców i warzyw w słoiki. Przetwory na zimę to sposób na odporność, urozmaicenie jadłospisu i alternatywa dla sklepowych produktów. Przetwory na zimę pozwalają na zamknięcie smaku lata w słoiku Od słodkiej, ale pikantnej papryki, przez pełne koloru buraki, po pełne smaku mieszanki owoców … Zobacz więcej »

Owoce jagodowe – „must have” w letnim jadłospisie

Owoce jagodowe, fot. pexels.com

Truskawki, jagody, maliny, borówki – oferują nie tylko pyszne, letnie smaki, ale też wiele właściwości zdrowotnych. Musimy korzystać, póki jest na nie sezon i włączyć owoce jagodowe do naszego codziennego menu. Owoce jagodowe to smak, wygląd i zdrowie w jednym Każdy z nas zna uczucie wybuchu słodyczy na języku po sięgnięciu po letnią malinę, czy … Zobacz więcej »

Dieta pudełkowa – zalety oraz wady

Szukaszsposobunautratezbednychkilogramowpoznajnaszeporadyfoto

Utrata nadprogramowych kilogramów niestety jest tak łatwym zadaniem jak ich zyskanie. Wymaga ona wielu poświęceń i przede wszystkim znajomości zasad zdrowego odżywania. Niestety przeciętna osoba, nie ma takiej wiedzy i bardzo ciężko jest jej dostosować do swojego trybu życia znalezione w internecie sugestie. W związku z tym coraz więcej osób rozpoczyna swoją przygodę z fachowymi … Zobacz więcej »

Nawyki żywieniowe – czego możemy się nauczyć z różnych kuchni świata?

Nawyki żywieniowe, fot. pexels.com

Kuchnie Chin, Grecji, Meksyku czy Ghany mogą wydawać nam się kompletnie od siebie różne. Co je łączy i jak to się ma do zdrowego odżywiania? Jakie nawyki żywieniowe warto stosować? Co łączy nawyki żywieniowe z różnych stron świata? Jeżeli choć trochę interesujemy się zdrowym żywieniem, to na pewno kojarzymy, jak wyglądają elementy piramidy żywieniowej. Warzywa … Zobacz więcej »

10 sposobów na odstresowanie się

Odstresowanie się, fot. unsplash.com

Stres jest stałą częścią naszego życia, nie ma się co oszukiwać. Praca, rodzina, dzieci, pieniądze, problemy na świecie, choroby – czasami nawet nie wiemy, co dokładnie nas stresuje. Musimy z tym żyć, jednak dla zdrowia psychicznego dobrze znać sposoby na odstresowanie się. Przedstawiamy 10 z nich. Regularnie ćwicz Chociaż relaks dla wielu oznacza leżenie na … Zobacz więcej »

7 powodów fluktuacji wagi

Kobieta z wagą, fot. pexels.com

Czasami podczas odchudzania albo intensywnych treningów ważymy się codziennie. Chcemy kontrolować nasze postępy i odpowiednio się motywować. Na pewno zauważyliśmy, że czasami w ciągu jednego dnia możemy przytyć albo stracić nawet do 2 kilogramów! Oczywiście taka strata nie oznacza straty dwóch kilo tłuszczu albo przybrania dwóch kilo mięśni. Jaki może być powód fluktuacji wagi? Cykl … Zobacz więcej »