Błędy popełniane podczas zdrowego odżywiania

Tagi , ,

Dużo mówi się o błędach żywieniowych. Promuje się natomiast zdrowe odżywianie. Ale prawdą jest, że nawet podczas zdrowej diety można popełnić wiele znaczących dietów. Oto kilka, których trzeba się wystrzegać.

Za mało kalorii. Wiadomo, że podczas odchudzania mała ilość kalorii znacząco je przyśpiesza. Jednak zdrowa dieta jako styl życia powinna dostarczać odpowiedniej ilości kalorii, dostosowanej do wieku i płci człowieka. Dlatego rezygnowanie ze śniadania i głodówka w ciągu dnia mimo skuteczności są niewskazane a stosowane długotrwale bardzo źle wpływają na organizm. Kluczem jest jedzenie do syta lecz produktów o niższej wartości kalorii niż dotychczas i uzupełnianie diety błonnikiem pochodzenia naturalnego.

Zjadanie produktów light. Mimo że zawierają mniej cukru i tłuszczu to aby smak tych produktów nie odbiegał od ich pełnowartościowych odpowiedników, składniki te są zastąpione zamiennikami. A te najczęściej są bardzo niezdrowe i źle wpływają na organizm. Są sztucznie chemicznie tworzone. Lepiej sięgać po produkty oryginalne lecz po prostu rzadziej niż do tej pory i zjadać mniejsze porcje. Wyjdzie na zdrowie.

Zbyt monotematyczna dieta. Diety jednodaniowe są skuteczne i polecane jako sposób na odchudzenie i oczyszczenie. Jednak nie powinny trwać zbyt długo, a jedynie maksymalnie przez kilka dni i nie więcej niż raz w miesiącu.

Wypijanie zbyt małej ilości płynów. Dieta wiąże się ograniczeniem ilości jedzenia, a przez to również i płynów. Bowiem spora ich wartość pochodzi właśnie z jedzenia. Jeśli do tego mało pijemy czystej wody to jest to wyjątkowo niezdrowe dla nerek. Człowiek zaczyna czuć się ociężały, brak mu energii. Następuje zatrzymanie wody w organizmie i wystąpienie obrzęków, na przykład na brzuchu, wrażenia spuchnięcia nóg. Tylko zdrowa dieta, bogata w surowe warzywa, owoce oraz z dodatkiem czystej wody jest w stanie zagwarantować dobre samopoczucie i siłę na wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Poprzedni

Spożycie alg morskich

Jak zwiększyć efektywność treningu

Następny

Dodaj komentarz