Ciekawostki ze świata diet

, Tagi , , , , , , ,

O tym, że regularne jedzenie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia oraz figury wie chyba większość osób. Powinniśmy jeść systematycznie i często, ale oczywiście w umiarkowanych ilościach. Czy jednak ktoś zastanawiał się kiedyś dlaczego nie można zjeść jednego, porządnego posiłku w ciągu dnia, tylko trzeba jeść 3 lub więcej? Wszystko przez metabolizm. Jedząc regularnie nasza przemiana materii jest stale aktywna. Nieregularne i rzadkie jedzenie zaburza ten proces co powoduje odkładanie się tłuszczu w naszych tkankach. To z tego powodu powinniśmy jeść więcej niż 3 razy dziennie i wyjdzie nam to na zdrowie.

Nie obieraj owoców!

W bardzo wielu dietach widzimy także informacje o tym, aby jeść jak najwięcej owoców, które są naturalnym źródłem witamin. Dieta często wypłukuje z nas witaminy i składniki mineralne, a owoce mają je w naturalny i bezpieczny sposób uzupełniać, ale niewiele mówi się już o tym jak jeść owoce. To nie w samym owocu tkwi „bomba” witaminowa, ale w jego skórce. Sama skórka to bogate źródło błonnika, ale dosłownie tuż pod nią gromadzi się najwięcej witamin, tę warstwę najczęściej wycinamy obierając owoc ze skórki. Warto więc porządnie myć owoce i jeść je bez obierania.

Chrupkie pieczywo jest dietetyczne?

Wartym obalenia jest także mit związany z chrupkim pieczywem, które to w reklamach poleca się jako bardzo dietetyczne. W niewielkiej ilości nie wpłynie negatywnie na naszą wagę, ale regularne spożywanie tego chleba to gwarancja szybkiego nabierania kilogramów. Jedna taka kromeczka ma bowiem o wiele więcej kalorii niż 100g, nawet najbardziej kalorycznego, tradycyjnego pieczywa.

ROMAN ODINTSOV at Pexels

Uwaga na masło

Jajecznica na masełku to śniadanie, które uwielbia wiele osób. Powszechnie uznaje się, że jeśli już chcemy coś smażyć na tłuszczu to dużo zdrowsze i bardziej dietetyczne jest wykorzystywanie masła. O ile masło w swojej stałej postaci jest zdrowe, tak niestety poddawane długiej obróbce cieplnej wydziela bardzo niebezpieczne substancje rakotwórcze.

Pijąc tyjesz!

Na koniec ważna uwaga dla wszystkich wielbicieli mocnych trunków, którzy chcą się odchudzić. W 1 gramie alkoholu znajduje się aż 7 kalorii. Suto zakrapiana impreza może więc kosztować nas nie tylko porannego kaca.

Poprzedni

Piwo i odchudzanie – czy idą w parze?

Kosmiczna dieta astronautów

Następny

Dodaj komentarz