Ćwiczenia z hula hop = super brzuch

Tagi , , , , , , , ,

Osiągnięcie zamierzonej sylwetki bardzo często poprzedzone jest wieloma godzinami katorżniczych ćwiczeń, które sprawiają, iż człowiekowi odechciewa się żyć. Niezwykła monotonia, a także obciążenia wiążące się z takim treningiem skutecznie zniechęcają wielu ludzi do podjęcia pracy ze swoim ciałem. Istnieje jednak przyrząd, który stanowi połączenie dobrej zabawy z wyjątkową skutecznością. Jest nim hula hop.

Niezwykła moc zamknięta w Hula Hop!

W opinii wielu może on uchodzić za nic więcej, jak zwykłą plastikową obręcz, godną bardziej dziecięcych zabaw, aniżeli poważnego treningu. Jest to jednak podejście niezwykle błędne.

Regularne ćwiczenia z użyciem hula hop mogą bowiem wpłynąć pozytywnie na wiele partii ludzkiego ciała. Przede wszystkim sprawi, iż nasza sylwetka zostanie odpowiednio wymodelowana, stając się wzorem dla wielu innych osób. Dzięki temu, iż wszelkie obroty można wykonywać na mnóstwo różnych sposobów, pobudzone zostaną nie tylko mięśnie brzucha, które staną się z czasem bardzo mocne i wytrzymałe, ale także ud, pośladków, a nawet ramion. Co więcej, kręcenie hula hopem kształtuje nasz kręgosłup poprzez wymuszenie na nas przyjęcia wyprostowanej postawy. Wszelkie ćwiczenia sprawiają przy tym wiele radości, co rzecz jasna ma przełożenie na nasz nastrój. W ten sposób spalimy mnóstwo kalorii nie dzięki ciężkim i trudnym ćwiczeniom, a za sprawą dobrej zabawy.

Niezwykle istotną zaletą tego typu treningu jest również fakt, iż nie jest on nadmiernie męczący, czego z pewnością nie można powiedzieć o wielu godzinach spędzonych na siłowni. Warto zaznaczyć również, iż chcąc kręcić biodrami, nie potrzebujemy wiele miejsca – wystarczy kawałek przestrzeni w naszym domu bądź parku.

Dodatkowe możliwości Hula Hop

Wszystkim początkującym osobom zaleca się dobór lżejszych i nieco mniejszych obręczy, dzięki czemu będą mogły szybciej opanować wszelkie tajniki skutecznego treningu. Gdy jednak swoiste wprowadzenie będziemy mieć już za sobą, a nasze mięśnie staną się nieco twardsze, warto zdecydować się na hula hop z masażem. Od standardowych rozwiązań różni się on tym, iż posiada specjalnie skonstruowane wypustki, które pobudzają nasze ciało do dodatkowej pracy. Z wykorzystaniem tego typu hula hop efekty wykonanej pracy będą jeszcze bardziej widoczne – odpowiednio poprawiona zostanie także nasza kondycja.

Trening z wykorzystaniem obręczy jest nie tylko atrakcyjny i przyjemny w realizacji – przede wszystkim pozwala w stosunkowo krótkim okresie osiągnąć płaski brzuch i idealną sylwetkę, której będą nam zazdrościć znajomi. Między innymi właśnie dlatego warto zainteresować się tego typu treningiem.

Ćwiczenia z Hula Hop – efekty

Kiedy zobaczysz efekty ćwicząc na hula hop? zwykle są to 2 tygodnie, przy  czym należy pamiętać aby ćwiczyć codziennie oraz by każdy trening trwał co najmniej 30 minut a najlepiej około 40 minut. W trakcie każdego treningu na obręczy spalisz 200 kalorii. Aby lepiej zmotywować się do treningu na hula hop zmierz się w talii przed przystąpieniem do intensywnych treningów by na bieżąco móc podziwiać wypracowane efekty swoje pracy.

Ile ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty?

Jednorazowy trening powinien trwać dłużej niż 30 minut – dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Podczas każdej sesji spala się około 200 kalorii, a pierwsze efekty pojawiają się już po 2 tygodniach codziennego kręcenia. Dobrym pomysłem na zwiększenie motywacji do ćwiczeń z hula-hoop, jest zmierzenie obwodu talii przed pierwszym treningiem i po dwóch tygodniach. W zależności od budowy i predyspozycji obwód może zmniejszyć się od 1 do 2 centymetrów.

Jakie Hula Hop kupić?

Ceny obręczy różnią się od siebie w zależności od marki a także technologii wykonania, są to kwoty od 10 do 100 zł. Najdroższe są modele z wypustkami. Przy zakupie obręcz jest rozłożona na kilka części by umożliwić wygodny transport.

Zakup hula hop z wypustkami wiąże się z większym wysiłkiem podczas ćwiczenia ponieważ jest dużo cięższe ale i efekty są szybsze ! Wypustki lepiej pobudzają mięśnie oraz skórę jednak jeśli jesteś początkująca to lepiej zacząć ćwiczenia od tradycyjnego Hula Hop gdyż pierwsze zetknięcie skóry z Hula Hop z wypustkami może powodować siniaki!

Przy wyborze obręczy pamiętajmy by dopasować je także do naszego wzrostu mierząc się od stóp do bioder i w ten oto sposób otrzymasz idealną średnicę obręczy!

Uwaga: jeśli kupisz obręcz pustą w środku, może okazać się, że będzie za lekka by nią kręcić, wtedy należy wypełnić je piaskiem lub ryżem !

Poprzedni

Squash to zdrowie!

Jak przestać marnować żywność – 5 złotych porad

Następny

Dodaj komentarz