Jazda rekreacyjna, freeride, jazda szybka, czyli jak dobrać rolki do stylu jazdy?

Jazda na rolkach niejedno ma imię. Choć większość z nas kojarzy ją z przemieszczaniem się po alejkach parkowych w szybszym lub wolniejszym tempie, ten styl jazdy to dopiero czubek przysłowiowej góry lodowej. Możliwości, jakie dają rolki, są znacznie, znacznie szersze. Szukasz adrenaliny? A może chcesz zachwycić znajomymi spektakularnymi trickami? Dobierz zatem sprzęt odpowiedni do stylu … Zobacz więcej »

Step fitness

Jest jednym z podstawowych sprzętów do ćwiczeń, z jakimi spotkamy się na siłowni oraz w klubach fitness. Step to podłużna platforma o wysokości najczęściej ok. 20 centymetrów. Jest przeznaczony do zajęć grupowych, jak również można z niego skorzystać przy planowaniu indywidualnego treningu. Na zajęcia najczęściej uczęszczają kobiety, jednak można na nich spotkać „męskie rodzynki”. To … Zobacz więcej »

Deska – stymulująca pozycja zaczerpnięta z jogi

Wiele ćwiczeń kształtujących sylwetkę oraz pozycji gimnastycznych jest zaczerpnięta z jogi. Niektóre z tych pozycji, tak zwanych asan, są bardzo skutecznym sposobem na modelowanie mięśni całego ciała. Przykładem jest tak zwana deska. Na czym polega ćwiczenie zwane „deską” Deska to pozycja, w której osoba opierając się na łokciach, przedramionach i palcach stup znajduje się równolegle … Zobacz więcej »

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

To, że każdy powinien uprawiać jakąś dyscyplinę sportu, niezależnie od wieku, jest sprawą oczywistą. Jednak nie każdy wie, jaka jest dla niego najlepsza dyscyplina. Starsi ludzie biorący się za sporty przeznaczone raczej dla młodych bywają rozczarowani i rezygnują z aktywności fizycznej. Najlepszym sportem jest… towarzyskość Prowadzone od ponad siedemdziesięciu lat badania na Haravdzie, które próbowały … Zobacz więcej »

Sposoby na poprawienie pamięci

Dobra pamięć jest przydatna dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku. Każdy chciałby zrobić wiele, by ją zachować jak najdłużej. Na szczęście jest to możliwe, co więcej wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Klucz – kwasy i witaminy Układ nerwowy człowieka potrzebuje kwasów tłuszczowych i tłuszczów, aby funkcjonować w sposób niezakłócony. Co więcej … Zobacz więcej »

Jak zwiększyć efektywność treningu

Każdy chciałby, aby trening przynosił jak największe korzyści już od pierwszych dni. Niestety, aby tak było potrzeba cierpliwości i kilku bardzo ważnych kroków, będących sporym ułatwieniem na drodze do sukcesu. Zadbaj o mięśnie Nie ma dobrego treningu bez odpowiedniego traktowania mięśni. Bardzo ważna jest rozgrzewka, która nie tylko je przygotowuje do wysiłku, jak również dostarcza … Zobacz więcej »

Proste środki poprawiające jędrność skóry

Z czasem skóra zaczyna słabiej się regenerować, opada i powoduje wiele kompleksów. Jej pielęgnacja ogranicza się najczęściej do twarzy. Oto sposoby na regenerację skóry całego ciała. Ogórek i aloes na skórę Wiek widać nie tylko na twarzy, lecz również na szyi i dłoniach. Większość kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających stworzonych jest do twarzy. Są niestety zwykle … Zobacz więcej »

Piwny brzuch groźniejszy niż otyłość

Tak zwany „piwny brzuch” to mocno zarysowany brzuszek u mężczyzn. Pojawia się także u tych, którzy są ogólnie szczupli. U wszystkich stanowi poważne zagrożenie! Czym grozi piwny brzuszek Nadwaga jest coraz częściej spotykana u mężczyzn, którzy lubią dobrze zjeść. Jednak piwny brzuszek powstaje w wyniku spożywania nie tylko nadmiernej ilości piwa. Piwo zawiera żeńskie hormony … Zobacz więcej »

Co daje slow life

Wszystko współcześnie robimy szybko, stale się dokądś śpieszymy. Nawet takie rzeczy jak zdrowie, dobre samopoczucie, odpowiednią sylwetkę, chcemy osiągnąć jak najszybciej. Tymczasem nie tędy droga! Zwolnij, czyli slow life Jeśli chcesz cieszyć się pełnią zdrowia, nie możesz donikąd pędzić. Slow life to termin oznaczający porzucenie trendu, który nakazuje wieczne śpieszenie się, załatwianie czegoś i osiąganie … Zobacz więcej »

Przynoszenie ulgi w bólu za pomocą ciepła i chłodu

Zanim sięgnie się po tabletkę przeciwbólową warto przetestować pewne sposoby na ulżenie sobie w bólu. Takimi sposobami są na przykład okłady. Niestety nie zawsze wiadomo jakiego okładu użyć w jakiej sytuacji. Oto kilka przykładów, kiedy dobrze sprawdzają się zimne a kiedy gorące okłady. Okłady gorące Okład gorący może być zrobiony z termoforu lub butelki okręconej … Zobacz więcej »