Czego unikać by zachować wysoki poziom energii

, Tagi , , , ,

Często czujemy się nie do życia, padamy z nóg, a tak naprawdę nie robiliśmy przecież nic wyjątkowo męczącego. Istnieją rzeczy, które w szczególny sposób wysysają energię z człowieka.

Zakupy i supermarkety

W supermarketach zawsze jest wiele do obejrzenia i zawsze wiele się dzieje. Zwykle zbyt dużo. Przebywając w miejscach publicznych, gdzie jest mnóstwo dźwięków, kolorów, reklam, rzeczy, rejestrujemy je. Choć do naszej świadomości nie dociera większość z tych bodźców, to i tak mózg je pochłania. Obciąża to cały układ nerwowy. W dodatku wielu ludzi wykorzystuje czas spędzany w centrach handlowych i marketach na korzystanie z darmowego internetu. Wówczas dawka nowych informacji dodatkowo się zwiększa. Nic dziwnego, że po wizycie w supermarkecie lub centrum handlowym wielu czuje się kompletnie wyczerpanych, choć pozornie nie robili zbyt wiele. Aby uniknąć takiego wyczerpania najlepiej po prostu omijać centra handlowe a przynajmniej ograniczać przebywanie w nich, o ile to oczywiście możliwie.

Toksyczni ludzie

Nie ma nic gorszego niż toksyczni ludzie. Każdy ma takiego znajomego lub znajomą, która wymaga ogromnej uwagi. Toksyczni ludzie, lub inaczej wampiry emocjonalne to osoby, które uwielbiają zarzucać innych swoimi problemami. Lubią szczególnie osoby empatyczne i dobroduszne, oferujące pomoc. Osoby takie są im potrzebne wyłącznie do tego, by służyły im jako śmietniczki. Opowiadają im o swoich problemach i kłopotach lecz nie są zainteresowane w żaden sposób swoją ofiarą i w ogóle jej nie słuchają. Słuchanie po raz setny opowieści o ludziach, którzy kiedyś postąpili źle z taką osobą, a których nigdy się nie spotkało ani nie spotka potrafi wyczerpać. Ale toksyczni ludzie potrafią mocno od siebie uzależniać, dlatego zerwanie z nimi znajomości nie jest tak łatwe, a nawet bardzo przykre w skutkach. Niemniej jednak ofiary toksycznych ludzi są czują się z czasem coraz gorzej, niejednokrotnie cierpi na tym również ich rodzina. Wówczas nie pozostaje nic innego jak odciąć się.

Poprzedni

Przyczyny krwawień z nosa

Picie płynów podczas posiłku jest szkodliwe?

Następny

Dodaj komentarz