Czy łosoś jest bezpieczny?

, Tagi , , , , , ,

Łosoś to ryba kojarząca się z luksusem, zdrowiem i witalnością. Jednak coraz częściej pojawiają się informacje, że ryba ta hodowana w sztucznych warunkach jest niezdrowa a nawet szkodliwa.

Jaki łosoś szkodzi?

Chociaż producenci łososia na wielką skalę woleli by tą prawdę zachować dla siebie, to niektóre hodowlne łososia są dalekie od luksusu. Ryby pochodzące z takich hodowli są niezdrowe, a nawet niebezpieczne dla osób starszych, dzieci oraz dla kobiet w ciąży. Nie oznacza to, że nie przynoszą szkody innym osobom, ale po prostu te są najbardziej wrażliwe. Wszystko dlatego, że łosoś norweski, bo o nim mowa, jest hodowany w skandalicznych warunkach, gdzie ryby pływają w ciasnych akwariach we własnych odchodach oraz innych martwych rybach. Rybom podaje się wiele sztucznych antybiotyków, substancji poprawiających ich wzrost. W wyniku tych działań u ryb dochodzi do mutacji, jak na przykład wywinięty pysk czy ślepota. Oprócz tego, że ryby cierpią w strasznych warunkach, po prostu całe życie dusząc się, to również powodują szkody w ludzkim organizmie. Wszystko z powodu chciwości producentów.

Jakiego łososia można bezpiecznie jeść?

Najbardziej odpowiednią alternatywą dla łososia norweskiego jest łosoś żyjący dziki. Pochodzi on jednak z Alaski, czyli z bardzo daleka. Wobec tego producenci polscy nie sprowadzają go często z tak odległych miejsc, chętniej sięgając po łososia norweskiego. Dziki łosoś ma również znacznie wyższą cenę. Lecz od czasu do czasu można, a nawet trzeba sobie na niego pozwolić ze względu na obecność zdrowych kwasów tłuszczowych. Jeśli jednak chcemy kupić łososia norweskiego powinniśmy wybierać ryby w całości. Sałatkowe mięso i ryby bez głowy nie nadają się do ocenienia skąd pochodzi łosoś. W tym celu trzeba patrzeć na całe ryby. Muszą one być mniejsze, nie posiadać żadnych widocznych deformacji, ich oczy powinny być lśniące, a skrzela czerwone. Alternatywą dla łososia jest tuńczyk. Ponieważ nie da się go hodować w niewoli, mamy pewność, że pochodzi z oceanu.

Poprzedni

Joga dla twarzy

Jak spalany jest tłuszcz?

Następny

Dodaj komentarz