Czy piwo szkodzi?

, , Tagi , , ,

Piwo jest napojem popularnym i chętnie spożywanym. Niektórzy śmieją się, że osoby, które piją dużo piwa, szczególnie mężczyźni, są łatwo rozpoznawalni. Piwo ze względu na zawartość alkoholu nie jest dla wszystkich. Ale jak to jest z tym piwem, czy jest zdrowe, czy nie?

Skład piwa

Napój ten, z punktu widzenia dietetyki, jest dość ciekawy. Piwo jest produkowane na bazie czystych wód mineralnych. Stanowi to większość jego zawartości, bo ponad dziewięćdziesiąt procent. Reszta to wyciągi roślinne z ziaren zbóż. Nie zawsze do piwa dodaje się chmielu, lecz niezbędnym składnikiem są drożdże, bez których proces fermentacji nie mógłby mieć miejsca. Znajduje się tu krzem, potas, witaminy z grupy B. Wydaje się więc, że przynosi same korzyści.

Piwo piwu nierówne

Picie piwa, jeśli odbywa się w sposób umiarkowany, nie przynosi większych kłopotów zdrowotnych. Problemy zaczynają się, kiedy w grę wchodzi uzależnienie. To właśnie alkohol zawarty w piwie stanowi największe zagrożenie. Innym problemem związanym ze współczesnym piwem jest to, że większość napojów tego typu ma niewiele z oryginalnym napojem wspólnego. Przechodzą proces produkcji, podczas którego poddawane jest filtracji, co znacząco zmniejsza zawartość wartości odżywczych.

Poza tym piwo serwowane jest w puszkach aluminiowych. Aluminium w kontakcie z alkoholem wytwarza trujące związki. Aluminium odkłada się w mózgu i systemie nerwowym powodując w późniejszym wieku rozwój demencji starczej, Alzheimera, choroby Parkinsona. Ponadto jest to napój dość wysokokaloryczny. Wzmaga apetyt i chęć na tłuste jedzenie, przekąski. Piwo niemal zawsze spożywa się w towarzystwie chipsów.

Wybierz mądrze

Piwo może być dodatkiem diecie, ale nie codziennym. Dobrze jest wybierać piwa regionalne, a nie te kupowane w markecie. W miarę możliwości powinno to być piwo bezalkoholowe, serwowane w butelce, a nie puszce. Piwo można również ważyć w niewielkich ilościach samodzielnie w domu, na użytek własnych potrzeb.

Poprzedni

Czy zdrowe jedzenie może szkodzić?

Kawa szkodzi?

Następny

Dodaj komentarz