Czym jest smoothie i dlaczego warto włączyć go do diety

, Tagi , , , , , ,

Tak naprawdę nieliczne osoby lubią spędzać wiele godzin w kuchni, przygotowując posiłki. Coraz częściej poszukujemy innych przysmaków, które z jednej strony zapewnią organizmowi niezbędne składniki pokarmowe. Z drugiej natomiast ich wykonanie zajmie dosłownie chwilę.

Czy wiesz, co to jest smoothie?

To napój 🙂 jednak nie taki sobie zwyczajny. Jest to specjalnie przyrządzona (za pomocą blendera na przykład) i skomponowana mieszanka owoców. Dobranych wyłącznie według upodobań smakowych danej osoby bądź rodziny.

koktajl-owocowy
smoothie

Do jej przygotowania można wykorzystać zarówno owoce świeże, jak i mrożone, co jest niezwykle ważne. Ponieważ doskonałym smakiem płynnego napoju możemy delektować się przez cały rok.

W celu podniesienia walorów smakowych koktajli smoothie oraz nadania im odpowiedniej. Zagęszczonej konsystencji należy wzbogacić składniki o sok owocowy lub jogurt.
Możemy także przygotować koktajle smoothie nie tylko na bazie owoców. Doskonale smakują napoje stricte warzywne albo owocowo-warzywne. Nie powinno się jednak mieszać produktów skrobiowych z owocami ani używać warzyw nieliściastych typu brokuły.

Dlaczego warto wprowadzić na stałe do diety koktajle?

Smoothie to doskonały płynny posiłek, który cała rodzina może spożyć zarówno na drugie śniadanie czy podwieczorek, jak i na kolację. Ta rewelacyjna bomba witaminowa jest najlepszym sposobem na to. Aby od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do różnych smaków, zapewniając im nie tylko witaminy, ale także minerały. Zawarte w koktajlach składniki doskonale się wchłaniają, są łatwo przyswajane, a co za tym idzie odżywcze. Stanowią poza tym wyśmienite źródło energii. Koktajle smoothie są najlepszym dowodem na to, że społeczeństwa stają się coraz bardziej świadome znaczenia potrzeby zdrowego odżywiania się i racjonalnie. Oraz odpowiedzialnie myślą o zdrowym trybie życia, zmieniając nawyki żywieniowe.

Wraz ze zmianą mentalności nadchodzi era płynnych, odżywczych posiłków, które w bardzo prosty sposób można przygotować w domu.

Jeśli doceniasz pracę którą wkładam w napisanie tego artykułu i uważasz, że to co robię ma sens i myślisz. Że więcej czytelników powinno zobaczyć ten artykuł to nieskrępowanie proszę Ciebie o pomoc. Czyli: udostępnienie tego artykułu na FB, G+ lub Twiterze 🙂 lub napisanie komentarza pod artykułem 🙂 z góry dziękuję !

Poprzedni

Odchudzanie na schodach

Genodieta – dowiedz się jaki masz profil DNA

Następny

1 komentarz do wpisu “Czym jest smoothie i dlaczego warto włączyć go do diety”

Dodaj komentarz