Czym nawadniać się latem?

, Tagi , , , , ,

Upał daje się mocno we znaki, zatem warto zadbać o nawodnienie. Picie zwykłej, czystej wody wiele daje, ale warto pomagać sobie również innymi napojami.

Zamiast szejka mus

Popularnym letnim napojem są szejki, szczególnie te schodzone. Częściej sięgamy również po lody. Tymczasem znacznie lepszym rozwiązaniem są musy owocowe. Ich przygotowanie w domu jest bardzo proste. Wystarczą świeże owoce oraz czysta woda, następnie tak przygotowane napoje należy schłodzić. Owoce mają przewagę nad lodami i szejkami. Zawierają większą ilość potasu oraz sodu, elektrolitów, które są niezbędne do prawidłowej gospodarki wodą. Dzięki nim organizm bardziej się nawodni, przez co zniknie uczucie puchnięcia w czasie upału. Jest spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. Poza tym mus jest dobrym rozwiązaniem również dla wegan, którzy nie piją mleka. No i oczywiście są to napoje zimne, dlatego dodatkowo dają odpocząć od upału. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie owoców tropikalnych, z nich z łatwością przyrządzimy pyszne napoje bez dodatku cukru. Mogą to być na przykład melony, arbuzy, mango, ananas i wiele innych. Orzeźwiające działanie musu pokreśli dodanie listka mięty lub wywaru z mięty do napoju.

Zimna zielona herbata

Przyzwyczajeni jesteśmy do spożywania herbaty na gorąco, ale równie dobrym pomysłem jest picie jej na zimno. Schłodzona zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych. Istnieje również specjalny sposób na parzenie herbaty na zimno. Jest bardzo łatwy wystarczy zalać herbatę zimną czystą wodą i wstawić do lodówki na kilka godzin. Tak przygotowany napój ma znacznie więcej korzyści zdrowotnych, ponadto wydziela mniej goryczy. Tak przygotowana herbata nie jest gorzka, przez co z pewnością przekona się do niej większa liczba osób, które do tej pory odrzucały ją ze względu na smak. Tak przygotowany napój możemy lekko osłodzić, dodać kilka kostek lodu oraz plasterek cytryny. Zielona herbata jest popularna, ale możemy również przyrządzić ice tea z dowolnego rodzaju herbaty.

Poprzedni

Czynniki odpowiedzialne za otyłość dzieci

Co jeść by… przybrać na wadze

Następny

Dodaj komentarz