Co daje slow life

, , Tagi , , ,

Wszystko współcześnie robimy szybko, stale się dokądś śpieszymy. Nawet takie rzeczy jak zdrowie, dobre samopoczucie, odpowiednią sylwetkę, chcemy osiągnąć jak najszybciej. Tymczasem nie tędy droga!

Zwolnij, czyli slow life

Jeśli chcesz cieszyć się pełnią zdrowia, nie możesz donikąd pędzić. Slow life to termin oznaczający porzucenie trendu, który nakazuje wieczne śpieszenie się, załatwianie czegoś i osiąganie kolejnych poziomów rozwoju, jakby to były wyścigi z innymi ludźmi. Zwolennicy slow life są zdania, że to do niczego nie prowadzi. W życiu powinien znaleźć się czas na rozważania, zastanowienie się nad tym, czy lepiej mieć, czy być. Zwolnienie tempa powoduje, że człowiek więcej czasu poświęca na doskonalenie swojego zdrowia i samopoczucia. W slow life ważne jest bycie zadowolonym z tego, co już się osiągnęło. Jeśli chcemu utrzymać zdrowie, nie ma innej możliwości jak zrezygnować z codziennej gonitwy. Generuje ona stres, który jest przyczyną większości niepowodzeń, braku motywacji do zdrowego stylu życia. Wielu ludziom zwolnienie i prowadzenie powolnego życia wydaje się rzeczą niemożliwą. Jednak stopniowo jest możliwe do osiągnięcia, a efekty są wysoko zadowalające.

Wpływ slow life na zdrowie i psychikę

Spokojne życie ma niebywały pozytywny wpływ na zdrowie i psychikę. Gdy przestajemy się wreszcie śpieszyć, potrafimy dostrzec o wiele więcej rzeczy wokół siebie. Jest wreszcie czas na zastanowienie się nad tym, co sprawia przyjemność, co robi się chętnie, znalezienie swoich pasji. Wyeliminowanie stresu związanego z nadmierną odpowiedzialnością sprawia, że ludzie stają się bardziej odprężeni i szczęśliwsi. Ma to realny wpływ na organizm. Zmniejsza się ryzyko raka, chorób cywilizacyjnych. Co ciekawe, efekty ćwiczeń są znacznie bardziej efektywne, gdy robimy to co naprawdę lubimy, a nie to, co uważamy, że jest dobre, bo akurat modne. Slow life to nie wyścigi. Jeśli jest moda na bieganie, nie oznacza to, że to obowiązek wszystkich. Ćwiczenia fizyczne powinny przynosić radość.

Poprzedni

Jakie emocje szkodzą zdrowiu?

Wyjdź na spacer

Następny

Dodaj komentarz