Jak dbać o skórę latem?

, Tagi , , , , , , , , ,

Lato to pora roku, kiedy chodzimy z odsłoniętym ciałem. Jest to okazja do zebrania zapasu witaminy D3 niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania. Ale skóra wystawiona na działanie słońca potrzebuje wspomagania.

Daj skórze się napić

Opalanie skóry wiąże się z wieloma opiniami. Najgorszym efektem jego działania jest przyśpieszone starzenie się skóry. Wiąże się to z jej przesuszeniem, co prowadzi do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Podczas opalania i przebywania na słońcu intensywnie się pocimy, skóra również traci płyn. Dlatego bardzo istotne jest, aby w tym czasie pić znaczne ilości wody. Warto również natłuszczać skórę, ale nie za pomocą zwykłych balsamów, jakie wysuszają dodatkowo skórę. W aptece warto zaopatrzyć się w maść z witaminą A. Jest to środek, który bardzo szybko nawilża skórę, a przy okazji pozwala przyśpieszyć naprawę mikrouszkodzeń. Koi także mniej poważne poparzenia skóry oraz jej zarumienienie. Warto oprócz kremu z filtrem zaopatrzyć się w środek silnie nawilżający, czyli na przykład olejek z masłem shea. Nie trzeba wcale przesadzać z kosmetykami, ani zbyt często się kąpać. Twarda i ciepła woda powoduje dodatkowe wysuszenie skóry zanim jeszcze kosmetyk zdąży się wchłonąć. Żele pod prysznic i mydło także dodatkowo wysuszają. Raz na jakiś czas trzeba wykonać peeling oczyszczający skórę, aby naskórek mógł się odradzać. W przeciwnym razie skóra może wydawać się szorstka.

 Skora
Vrouw Buik Maagpijn, silviarita at pixabay.com

Istotna jest dieta

Skóra latem musi być wzmacniana od wewnątrz. Należy zadbać o to, by w diecie znalazło się sporo potraw jakie zawierają witaminy A oraz E, które wpływają na elastyczność skóry, jej łączność i nawilżenie. Na szczęście lato przynosi obfitość świeżych warzyw oraz owoców, źródeł tych elementów. Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie kwasów nienasyconych omega 3. Również witaminy z grupy B są odpowiedzialne za stan skóry oraz ją wzmacniają. Oprócz odpowiedniego nawilżenia i diety, warto pamiętać aby na słońcu nie przebywać zbyt długo. Aby zyskać ładną opaleniznę nie trzeba leżeć plackiem godzinami, wystarczy zwykle kilka minut do pół godziny.

Poprzedni

Sposób żucia a straty na wadze

Czy ćwiczenia na brzuch są skuteczne?

Następny

Dodaj komentarz