Dieta 1000 kalorii

Tagi , , , ,

Na czym polega dieta 1000 kalorii?

Na pewno nie raz spotkaliście się z pojęciem diety tysiąca kalorii. Z nazwy bardzo łatwo wywnioskować na czy ona polega. Chodzi po prostu o to, aby dzienna wartość energetyczna wszystkich naszych posiłków nie przekraczała tego pułapu. Warto jednak pamiętać o tym, a nie wszędzie się o tym wspomina, że dieta ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób młodych i zdrowych, które chcą w szybkim tempie pozbyć się zbędnych kilogramów. Osoby starsze, a w szczególności schorowane, cierpiące na różnego rodzaju schorzenia sercowe czy związane z układem kostnym, absolutnie nie mogą tego stosować.

Jak się odżywiać?

Podstawowym pytaniem jest tutaj oczywiście to na czym polega ta dieta pod względem posiłków, które powinniśmy sobie szykować. Zasada jest tutaj bardzo prosta. Po pierwsze musimy absolutnie wyeliminować ze swojego jadłospisu tłuszcze, a szczególną uwagę trzeba zwracać na tłuszcze nienasycone. Drugim elementem jest cukier, znajdujący się dzisiaj w setkach produktów. Eliminujemy nie tylko słodycze, ale także słodkie napoje, nie słodzimy herbaty czy kawy i unikamy produktów wykonanych z białej mąki. W trakcie diety 1000 kalorii należy także być bardziej aktywnym fizycznie. Nie zaszkodzi pół godzinki biegania dziennie czy godzinka jazdy na rowerze. Przyspieszy to proces odchudzania.

 Dieta 1000 Kalorii
Mulher Barriga Dor De Est, silviarita at pixabay.com

Ile powinno to trwać?

Każdy z nas liczy na efektywne odchudzanie, a więc najistotniejszym parametrem jest tutaj tempo metabolizmu. Zawsze nadchodzi moment, kiedy organizm „wyczuwa”, że dzieje się coś złego i przełącza się na „tryb awaryjny”. Mózg odłącza wszystkie zbędne układy, zwalnia metabolizm i stara się magazynować energię w postaci tłuszczu ,co hamuje nasze odchudzanie. Z tego właśnie powodu dieta ta nie może być stosowana dłużej niż 7 dni. To graniczny okres po którym nasz organizm na pewno zacznie spowalniać metabolizm. Warto jednak udać się do dietetyka przed próbą podjęcia takiej diety i upewnić się, że nasze zdrowie nam na to pozwala.

Poprzedni

Czy głodówka jest bezpieczna?

Dobranie diety do grupy krwi

Następny

1 komentarz do wpisu “Dieta 1000 kalorii”

  1. Ja stosuje sie do diety wymyslonej prze ze mnie. Poprostu jem do 1150 kalorii dziennie jezdze na rowerze i to wszystko chudne okolo 2-3 kg. tygodniowo mi pomaga.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz