Dieta po przejedzeniu

Tagi , , , , ,

Specjalna dieta po przejedzeniu

Święta, wesela, wyjątkowe urodziny. To tylko kilka przykładów wydarzeń, na których często zasiadamy do suto zastawionych stołów. Nawet jeśli stosujemy różnego rodzaju diety i staramy się zdrowo odżywiać to mało kto będzie w stanie oprzeć się smakołykom, które królują wtedy na stołach. Problemem nie jest jednak krótkotrwałe jedzenie wszystkiego tego, co mało zdrowe. Kłopot stanowi fakt, że zjadamy po prostu za dużo. W efekcie czujemy się nadmiernie pełni, odbija nam się, często robi też niedobrze. Do tego nie raz dochodzi poważne osłabienie organizmu. Po takim najedzeniu się warto kolejnego dnia zastosować odpowiednią dietę. Jaką?

Woda to podstawa

W jednodniowej diecie po przejedzeniu zdecydowanie najważniejsze jest picie wody w znacznych ilościach. Nie chodzi tutaj tylko o problemy wynikające z alkoholowego upojenia. Woda mineralna bogata jest w sód oraz magnez, a te składniki przyspieszają trawienie i pozwalają szybciej oczyścić się całemu organizmowi. W ciągu dnia warto także 2-3 razy zaparzyć sobie mięty.

 Dieta Po Przejedzeniu
Steak Meat Beef, ita at pixabay.com

Trzy posiłku po przejedzeniu

Głodzenie się po przejedzeniu nie jest dobrym rozwiązaniem, a zazwyczaj ludzie niestety starają się nic nie jeść. Na śniadanie, dzień po przejedzeniu, najlepiej sobie zrobić kaszkę jaglaną lub po prostu jakiś kleik na bazie mleka i ryżu. Ma to być naprawdę niewielka porcja. Kaszka jest tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z tego powodu, że ma właściwości oczyszczania organizmu z toksyn. Z kolei na obiad najlepiej zrobić sobie przepyszny barszczyk czerwony. Najlepiej go po prostu wypić, a więc zjeść bez makaronu, uszek czy innych dodatków, które lubimy. Barszczyk można okrasić sobie rozmarynem, który pozytywnie wpływa na pracę naszej wątroby. Kiedy przychodzi czas kolacji warto ugotować sobie jajko, które zagryziemy na przykład ogórkami kiszonymi. Może brzmi to dziwnie, ale obie te rzeczy pozytywnie wpływają na nasz układ trawienny. Trzymając się tej diety kolejnego dnia na pewno będziemy czuli się już dobrze.

Poprzedni

Biegunka i wymioty – jak odżywiać się w czasie trudnych dni?

Metamorfoza w odchudzaniu

Następny

1 komentarz do wpisu “Dieta po przejedzeniu”

Dodaj komentarz