Dieta przy ADHD

, , Tagi , ,

ADHD czyli nadpobudliwość psychoruchowa to poważny problem wielu rodzin, gdzie rodzą się dzieci z takim problemem. Życie z nimi jest bardzo uciążliwe, a leczenie ogranicza się do zażywania tabletek. Czy istnieje jakiś inny sposób na poprawę zachowania dzieci nadpobudliwych?

Dieta a nadpobudliwość psychoruchowa

Okazuje się, że osoby zajmujące się dietetyką oraz terapią dietą zauważyły coś, czego lekarze w większości nie chcą zauważać. Mianowicie iż na zachowanie dzieci ogromny wpływ ma to, co jedzą. Nadpobudliwość jest wysoka u dzieci, które odżywiają się wysoko przetworzoną żywnością, zawierającą duże ilości konserwantów i polepszaczy żywności, jak również duże ilości cukru oraz żywności niedostosowanej do potrzeb rosnącego dziecka. Tyczy się to także dzieci zażywających duże ilości suplementów diety. Większość reklamowanych jako zdrowe posiłki dla dzieci produktów spożywczych nie ma ze zdrowiem absolutnie nic wspólnego, lecz nieświadomi tego rodzice karmią nimi swoje dzieci. Jednocześnie zaostrzają problem jakim jest nadpobudliwość.

Co dawać nadpobudliwemu dziecku do jedzenia?

Problem dzieci z ADHD tkwi w ich układzie nerwowym. Kluczem jest oczywiście ograniczenie wszystkich powyższych produktów spożywczych do minimum, oprócz tego usunięcie z niej nadmiernej ilości leków, wody chlorowanej. Powodują one tak zwaną wysoką przepuszczalność jelit, a co za tym idzie jelita takich dzieci nie umieją poprawnie filtrować wszystkich szkodliwych produktów. Przez to ich organizm jest silnie zanieczyszczony. Bardzo istotne jest wprowadzenie do diety zdrowych produktów zawierających duże ilości błonnika. Dzieci powinny jeść jak najmniej przetworzone, naturalne pokarmy, wykluczone są słodycze. Ważnym elementem jest podawanie dzieciom zdrowych probiotyków, produktów kiszonych i sfermentowanych. Zdrowe jelita oznaczają lepsze przewodzenie w układzie nerwowym, większą ilość serotoniny, a co za tym idzie dzieci są bardziej skoncentrowane, spokojniejsze, a co najbardziej istotne są szczęśliwsze.

Poprzedni

Objawy zatrucia rtęcią

Jak odróżnić napięciowy ból głowy od migreny?

Następny

Dodaj komentarz