Dieta pudełkowa – zalety oraz wady

, , Tagi , , , , ,

Utrata nadprogramowych kilogramów niestety jest tak łatwym zadaniem jak ich zyskanie. Wymaga ona wielu poświęceń i przede wszystkim znajomości zasad zdrowego odżywania. Niestety przeciętna osoba, nie ma takiej wiedzy i bardzo ciężko jest jej dostosować do swojego trybu życia znalezione w internecie sugestie. W związku z tym coraz więcej osób rozpoczyna swoją przygodę z fachowymi poradami dietetyków, którzy są w stanie ułożyć odpowiednie menu, które zagwarantuje osiągniecie celu i zapobiegnie pojawieniu się słynnego efektu jo-jo. Niestety codzienne przygotowywanie posiłków nawet z ułożonym planem zajmuje sporo czasu i wymaga umiejętności i cierpliwości. Dlatego właśnie coraz popularniejsze są tzw. pudełka, czyli catering dietetyczny. Firmy zajmujące się takim rozwiązaniem dostarczają zamawiającym do domu lub pracy zbilansowane posiłki na cały dzień. Dzięki temu zdrowy tryb życia zaczyna być w zasięgu, tak samo jak utrata nadprogramowych kilogramów. Czy jednak dieta pudełkowa jest zdrowa i bezpieczna? Jakie są jej największe zalety i wady?

​Na czym polega dieta pudełkowa?

Na samym początku należy dowiedzieć się na czym dokładnie polega dieta pudełkowa. Otóż jej głównym założeniem jest dostarczanie klientowi zamówionych posiłków pod wskazany adres. Mają być one odpowiednio zbilansowane i dopasowane do oczekiwań. Najczęściej celem osób korzystających z takich usług jest chęć zgubienia dodatkowych kilogramów. Z diet pudełkowych korzystają także osoby, które po prostu chcą wprowadzić zdrowe odżywianie do swojego życia. Nie wolno zapominać również o tych uczulone na niektóre składniki, na przykład gluten, a także zmagających się z cukrzycą. Takim osobom jest bowiem bardzo trudno samodzielnie przygotować różnorodne posiłki, które będą zapewniały im wystarczającą ilość energii. Warto zaznaczyć, że niektóre firmy cateringowe oferują na początku spotkanie z dietetykiem i ustalenie indywidualnych potrzeb i preferencji.

​Zalety diety pudełkowej

Ogromną zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu – nie musimy samodzielnie wyliczać liczby kalorii w spożytych posiłkach ani ich przygotowywać. Dietetyczny catering oferuje zazwyczaj urozmaicony jadłospis na cały tydzień – przygotowując posiłki w domu, często gotujemy większą ilość potrawy i w efekcie jemy to samo nawet przez kilka dni. W ten sposób też schudniemy, ale dieta będzie mniej apetyczna i nużąca. Korzystając z diety pudełkowej np. od https://bedietcatering.pl/warszawa/, łatwiej jest nam też wytrwać w trakcie odchudzania się – mamy zapewnione wszystkie posiłki na cały dzień i w ten sposób nie dopada nas „wilczy apetyt”, przez który często łamiemy postanowienia i jemy zakazane produkty jak np. słone orzeszki czy chipsy.

​Wady diety pudełkowej – czy są?

Dieta pudełkowa przez wielu uważana jest za naprawdę drogą. Prawda jest jednak taka, że rzadko kiedy bierze się pod uwagę wszystkie koszta jakie ponosi forma przygotowująca posiłki. Mowa tu bowiem nie tylko o ich przygotowaniu, ale też odpowiednim przechowywaniu. Nie bez znaczenia jest utrata prądu, gazu i wody, a także wynajem lokalu. Nie do przecenienia jest również praca dietetyków i kucharzy, którzy czuwają nad jakością dań. W momencie gdy zamawia się taką dietę to nie ponosi się takich kosztów indywidualnie. Trzeba również pamiętać o tym, że bardzo często można trafić na promocje, a także iż dłuższy czas korzystania z diety najczęściej wiąże się z niższą ceną.

Poprzedni

Nawyki żywieniowe – czego możemy się nauczyć z różnych kuchni świata?

Które pokarmy mogą powodować wzdęcia?

Następny

Dodaj komentarz