Dobranie diety do grupy krwi

Tagi , , , , ,

Dieta w zgodzie z grupą krwi…dość wiele informacji można znaleźć na ten temat w internecie i sporo osób naprawdę stara się odżywiać właśnie w ten sposób. Stało się to pewnego rodzaju modą, ale dieta ta ma tak wielu zwolenników jak i swoich przeciwników. Co ciekawe, dokładnie takie same statystyki dotyczą dietetyków. Środowisko lekarskie jest mocno podzielone jeśli chodzi o sens stosowania tego typu odżywiania.


Teoretycznie uważa się, że dana grupa krwi niejako charakteryzuje nasz sposób odżywiania. Grupa krwi ma mieć ogromny wpływ na to co nasz organizm trawi odpowiednio, a czego nie do końca dobrze. Przeciwnicy tej diety podkreślają jednak, że czasem niestety zrezygnowanie z pewnych pokarmów może przełożyć się na nasze pogorszenie się zdrowia. Jakie są jednak główne założenia diety zgodnej z grupą krwi?

Grupa krwi AB

Osoby mające grupę krwi AB, według założeń tej diety, są stworzone do jedzenie mięsa, ale…źle je trawią. To swoisty absurd, a osoby z taką grupą krwi powinny w ogóle unikać jedzenia mięsa czerwonego. To bowiem w znaczących ilościach odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Nie wolno jeść także nasion i pestek, masła, bananów i pomarańczy, a do tego nie należy pić pełnego mleka. Zalecane jest natomiast jedzenie pozostałych warzyw i owoców, mąki żytniej, brązowego ryżu oraz fermentowanych napojów mlecznych.

Grupa krwi 0

Z kolei w przypadku tych osób mamy do czynienia z doskonałym trawieniem naturalnego białka zwierzęcego i to ono stanowi tutaj podstawę diety. Do tego zaleca się jedzenie takich warzyw jak kapusta, czerwona papryka, brokuły czy szpinak. Osoby mające grupę krwi 0, i stosujące tę dietę, zdecydowanie unikają za to jedzenia ziemniaków, kalafiora i brukselki, a do tego nie piją piwa oraz alkoholi wysokoprocentowych.

Grupa krwi A

W najgorszej sytuacji są osoby z grupą krwi A, które tak naprawdę powinny przerzucić się na wegetarianizm. Uznaje się, że taki organizm w ogóle nie potrafi trawić mięsa, ale za to doskonale radzi sobie z większością warzyw oraz owoców.

Grupa krwi B

Osoby z grupą krwi B uznawane są za najbardziej zdrowe i ich dieta nie jest tutaj restrykcyjna. Mogą spokojnie jeść większość mięs, warzyw oraz owoców. Odradza się jedynie jedzenia drobiu, pomidorów, krewetek oraz większości orzechów.

Dobranie diety do grupy krwi wcale nie jest trudne a może wiele zmienić w Twoim życiu!

Poprzedni

Dieta 1000 kalorii

Biegunka i wymioty – jak odżywiać się w czasie trudnych dni?

Następny

Dodaj komentarz