Grzybica układu pormowego

, Tagi , , ,

Grzybica układu pokarmowego jest coraz częściej występującą dolegliwością, którą zakwalifikować można jako jedną z chorób cywilizacyjnych. Spowodowana jest nadmiernym rozwojem grzybów z rodzaju Candida.

Czym objawia się grzybica?

Candida żyją w jelitach człowieka, jest to ich naturalne środowisko. Jeśli jednak z jakiś powodów zaczną dominować nad bakteriami i drożdżami żyjącymi w układzie pokarmowym, które z założenia powinny żyć w symbiozie, pojawiają się problemy. Polegają przede wszystkim na problemach gastrycznych, nadmiernych biegunkach występujących na przemian z zaparciami. Czasami pojawiają się problemy z odbytem, jak swędzenie, wypryski, nadwrażliwość. W ustach czuć metaliczny posmak. Pojawia się ogólne zniechęcenie, bóle brzucha, osłabienie psychiczne i fizyczne, dochodzi często nawet do zaostrzenia stanów depresyjnych, wielu miesięcy smutku i chandry. Klasycznym objawem jest nadmierna ochota na słodycze i słodkie rzeczy. Wszystko dlatego, że grzyb ten żywi się węglowodanami.

Jak poradzić sobie z grzybicą układu pokarmowego?

W przypadku zaawansowanych zmian konieczne jest leczenie antybiotykowe, jednak bywa, że po nim, jeśli nie zostanie nic zmienione w stylu życia chorego, grzyby i tak namnożą się ponownie. Konieczna jest zmiana żywienia. Powinno przede wszystkim obniżyć się spożycie cukru. Jednak uwaga – całkowite wykluczenie węglowodanów również nie jest wskazane. Warto po prostu zamienić je na węglowodany złożone. Kolejnym krokiem prowadzącym do wyleczenia jest zapewnienie dostarczenia odpowiedniej ilości produktów probiotycznych. Są to wszelkie produkty fermentowane oraz kiszone. Nie należy zbyt długo ignorować objawów, ponieważ w przeciwnym razie mogą trwale doprowadzić do wyjałowienia jelit i poważnych problemów z trawieniem. Osoby takie nie przyjmują z pożywienia tylu składników ile powinny przez co są bardziej narażone na obniżenie odporności, choroby, raka jelita. Najlepszym rozwiązaniem jest działanie zaraz po rozpoznaniu objawów.

Poprzedni

Działanie herbaty z pokrzywy

Negatywne działanie aluminium

Następny

Dodaj komentarz