Idealne wykończenie makijażu

Tagi

Jest w kosmetyczce i torebce prawie każdej kobiety kilka kosmetyków, które stanowią podstawę dobrego makijażu i tym samym idealnego samopoczucia. Z takim zapleczem nawet szybka poprawa wyglądu nie będzie żadnym problemem, a my niezależnie od okoliczności możemy zachwycać. I tak do tego żelaznego repertuaru kobiecych niezbędników na pewno należy wpisać puder w ulubionej postaci, ciekawy zapach, pomadkę lub błyszczyk.

Najlepszy puder do twarzy

Rynek obfituje w bardzo wiele rodzajów różnych produktów matujących skórę. Oczywiście i kobiety mają swoje ulubione pudry do twarzy, ale równie często sięgają po sklepowe nowości, ponieważ rynek kosmetyków rozwija się również bardzo dynamicznie. Najpopularniejsze są pudry transparentne, najmodniejsze naturalne, najwygodniejsze w kremie. Każda cera ma swoje wymagania, a każda kobieta preferencje. Pudry matujące idealnie sprawdzają się, jeśli chcemy pozbyć się efektu błyszczącej cery. Poza tym szczególnie w wersji kompaktowej, kiedy są „zapakowane” w eleganckie pudełko pozwalają na dyskretne poprawienie makijażu przy pomocy specjalnej gąbeczki lub pędzla. Odpowiednio dobrane do rodzaju cery i jej koloru pudry w kamieniu to must have każdej damskiej torebki na co dzień i na większe wyjścia.

W domu warto mieć pudry sypkie, które w delikatny sposób cienką warstwą pokrywają skórę twarzy. Taki makijaż wygląda bardzo naturalnie. Z drugiej strony ciężko by było ten rodzaj kosmetyku nosić stale ze sobą. Wiele kobiet decyduje się również na pudry rozświetlające i brązujące. Poprawiają one koloryt skóry oraz nadają jej zdrowego, promiennego wyglądu, który szczególnie jest zauważalny w odbijających się na twarzy refleksach. Tego rodzaju pudry nie są jednak polecane paniom o tłustej cerze czy też z widocznymi problemami skórnymi, ponieważ uwydatniają to wszystko, co chcemy ukryć.

W stronę natury

Wybierając naturalne pudry do twarzy, warto przyjrzeć się dokładnie składowi produktów. Coraz świadomiej analizujemy ilość sztucznych dodatków, aromatów czy konserwantów, więc producenci również rzetelnie zaczynają z nich rezygnować. Prawdziwym hitem ostatnich lat są pudry mineralne, w których składzie znajdziemy jedynie naturalne minerały takie jak na przykład mika, dwutlenek tytanu oraz tlenki cynku i żelaza. Nie tylko doskonale matują skórę, ale również nie przesuszają jej i nie zatykają porów, dzięki czemu można poprawiać makijaż, kiedy tylko chcemy.

Bardzo modne i wygodne są pudry do twarzy w kremie, które pozwalają za jedną czynnością i nawilżyć skórę, i nadać jej pożądane wykończenie.

Poprzedni

Co osłabia odporność?

Czy grzyby są zdrowe?

Następny

Dodaj komentarz