Jak pielęgnować twarz rano? 5 kroków do uzyskania idealnej cery

, Tagi , ,

Przy porannej pielęgnacji warto przestrzegać kilku zasad. Wówczas będziemy mogli cieszyć się promienną i zdrowo wyglądającą cerą, która będzie zachwycać wszystkich wokół każdego dnia.

Okazuje się, że większość osób popełnia wiele błędów podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Jak więc prawidłowo dbać o cerę każdego dnia, by cieszyć się jej pięknym wyglądem?

Nie lekceważ dokładnego mycia twarzy

O ile prawie każdy przywiązuje dużą wagę do wieczornych zabiegów, to w przypadku porannej pielęgnacji twarzy jest zupełnie inaczej. A to błąd. Cera powinna być po przebudzeniu dokładnie umyta, nawet jeśli przed spaniem używaliśmy żelu do twarzy, toniku, mleczka itp. Skóra tylko z pozoru wydaje się czysta, bowiem w trakcie snu poci się, wydziela sebum oraz pozbywa martwego naskórka. To z kolei sprawia, że jest zanieczyszczona. Dlatego rano koniecznie należy umyć twarz ulubionym żelem, mleczkiem, tonikiem, a nawet samą wodą.

Wystrzegaj się zbyt ciepłej wody

Zimna woda doskonale orzeźwia, jednak często po przebudzeniu wolimy użyć ciepłej, by umyć twarz. To poważny błąd popełniany przy pielęgnacji twarzy. Zbyt wysoka temperatura może dodatkowo wysuszać skórę, a w niektórych przypadkach potęgować występowanie wyprysków oraz podrażnień. Lepiej więc postawić na chłodną wodę, która zniweluje opuchliznę, szczególnie w okolicy oczu, pobudzi do życia i sprawi, że skóra będzie wyglądała naprawdę świeżo.

Zrób peeling

Wciąż panuje przekonanie, że peelingów nie wolno robić często. Otóż taki zabieg powinien być przeprowadzony przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu. Jeśli nie wiemy, jaki peeling będzie najodpowiedniejszy do naszej pielęgnacji twarzy, warto poradzić się kosmetologa, który po badaniach i oględzinach skóry podpowie nam, jaki kosmetyk się sprawdzi.

Pamiętaj o kremie podczas porannej pielęgnacji twarzy

Gdy już umyjemy twarz, oczyścimy ją tonikiem, należy koniecznie sięgnąć po krem na dzień. Ten na noc jest znacznie bardziej tłusty i niezbyt dobrze nadaje się do stosowania z rana. Co ciekawe, większość osób zwleka z nałożeniem kosmetyku, a jak twierdzą eksperci – to poważny błąd. Po umyciu i oczyszczeniu cery w trakcie porannej pielęgnacji twarzy – maksymalnie po upływie pół minuty powinniśmy nałożyć krem. Wtedy jest ona znacznie mniej narażona na wysuszenie.

Krem pod oczy jest bardzo ważny

Podczas porannej pielęgnacji twarzy nie wolno też zapominać o nałożeniu kremu pod oczy. Skóra wokół nich jest bardzo delikatna, skłonna do podrażnień. Dlatego dbanie o nią wymaga szczególnie dużego wysiłku i pewnej regularności. Odpowiednio nawilżona, odżywiona skóra pod oczami gwarantuje promienne spojrzenie oraz świeży wygląd make-upu przez wiele godzin. Kremu nie wolno wcierać – należy go wklepywać opuszkami palców bądź nakładać beauty blenderem.

Poprzedni

Kurczak kukurydziany – podstawa zdrowej diety

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru stacjonarnego?

Następny

Dodaj komentarz