Jak rozpocząć odchudzanie, czyli 5 porad dietetycznych

, Tagi

Otyłość to choroba cywilizacyjna, z którą należy walczyć. Jednak w tym celu należy się dowiedzieć, jak zacząć odchudzanie, by nie stracić zdrowia, energii i motywacji. Stosując restrykcyjne diety, możemy schudnąć w krótkim czasie, jednak kilogramy wrócą z nawiązką. Odchudzanie to proces, do którego należy się odpowiednio przygotować. Jak rozpocząć dietę i wytrwać w postanowieniu? Kiedy i jak zacząć odchudzanie?

1. Jak rozpocząć odchudzanie? Zmieniając myślenie!

Kiedy nie wiemy, jak rozpocząć odchudzanie, zastanówmy się, jaki cel chcemy osiągnąć. Czy zależy nam tylko na zgubieniu kilogramów? Czy chcemy poprawić zdrowie i odzyskać witalność? Przejście na dietę zaczyna się od zmiany sposobu myślenia. Jeżeli pragniemy w krótkim czasie zmniejszyć obwód w pasie, możemy mieć pewność, że centymetry szybko wrócą. Utrata kilogramów, promienna cera, jędrne ciało i dobre samopoczucie są efektami zdrowego stylu życia. Kiedy uświadomimy sobie, że dieta nie jest jedynie liczeniem kalorii aż do osiągnięcia celu, będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i zgrabną sylwetką przez długi czas.

2. Właściwa pora na odchudzanie

Mówi się, że nie ma idealnego momentu na odchudzanie, jednak nie jest to do końca prawda. Jak rozpocząć dietę? Z dobrym nastawieniem. Stres w pracy, negatywne sytuacje w życiu czy okres po chorobie z pewnością nie są dobrym momentem na odchudzanie. Do zmiany nawyków żywieniowych należy się odpowiednio przygotować – zaplanować poszczególne kroki, uspokoić myśli i wyznaczyć cele.

3. Jak rozpocząć dietę? Stopniowo!

Większość z nas chciałaby od razu widzieć efekty ciężkiej pracy, jednak nic nie przychodzi szybko. Odchudzanie wiąże się ze zmianami w życiu, które warto wprowadzać stopniowo. Małe kroki pozwolą zredukować stres. Jak zacząć się odchudzać? Można rozpocząć od wprowadzania do jadłospisu większej ilości warzyw, następnie zamienić tłuste mięso na chude, zrezygnować z cukru na rzecz stewii lub ksylitolu.

4. Realne cele

Odpowiedzią na pytanie, jak zacząć się odchudzać, jest podzielenie procesu na etapy i ustalenie celów pośrednich. Dzięki temu będziemy mieli większe poczucie kontroli podczas odchudzania. Chcąc wprowadzić aktywność fizyczną do planu zajęć, nie planujmy ćwiczeń 4 razy w tygodniu, na początku można zacząć od 2 treningów. Warto przyzwyczajać organizm do wysiłku, a siebie do zmian. W natłoku pracy możemy nie osiągać zbyt ambitnych celów, co może zniechęcić i doprowadzić do frustracji.

5. Odpowiednia dieta

Jak zacząć odchudzanie? Oczywiście od zaplanowania jadłospisu. W tym celu warto udać się do dietetyka, który indywidualnie ułoży plan żywieniowy dostosowany do trybu życia i potrzeb. Samodzielnie możemy nie utrzymać odpowiedniej kaloryczności posiłków oraz optymalnej ilości makroelementów. Jeżeli nie wiemy, jak rozpocząć odchudzanie, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wprowadzić zmiany w życiu i uporać się ze zbędnymi kilogramami.

Poprzedni

Leczenie otyłości balonem żołądkowym

Skąd bierze się opryszczka i jak ją leczyć?

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak rozpocząć odchudzanie, czyli 5 porad dietetycznych”

Dodaj komentarz