Joga dla twarzy

, Tagi , , , , ,

Joga i jej właściwości są cenione od wielu setek lat. Jednak istnieją różne odmiany tego sportu, między innymi joga twarzy. Czym jest?

Joga twarzy

By uśmiechnąć się człowiek potrzebuje aż siedemnastu mięśni, mięśnie twarzy obejmują zaś zespół czterdziestu mięśni. W czasie uprawiania sportu mało kto o nich myśli. Tymczasem mięśnie twarzy pracują praktycznie cały czas i również wymagają troski. Nic dziwnego, że jeśli są pozostawione same sobie, po wielu latach w strategicznych miejscach na twarzy zaczynają tworzyć się zmarszczki. Poza tym owal twarzy opada, gdyż skóra nie produkuje już tak dużo kolagenu, jak w czasach młodości. Nawet młode osoby mają problemy z cerą, ich mięśnie twarzy są słabe, skóra poszarzała, pod oczyma pojawiają się charakterystyczne worki. Dla tych wszystkich osób wskazana jest joga twarzy. Tak naprawdę pod tą nazwą kryją się ćwiczenia relaksacyjne mięśni twarzy.

Co daje joga twarzy?

Ćwiczenia mięśni twarzy pozwalają na usunięcie wielu problemów, odmłodzenie i odżywienie cery, poprawienie kolorytu skóry. Dla osób regularnie praktykujących jogę twarzy przestaje być konieczne noszenie grubego makijażu, by ukryć brzydkie przebarwienia. Bardziej odżywiona cera sprawia, że skóra jest bardziej zaróżowiona i dotleniona. Mięśnie nabierają elastyczności, dając wrażenie wypełnienia twarzy oraz podniesienia opadniętych miejsc, co najbardziej wpływa na odbieranie wieku danej osoby. Joga twarzy to tylko dziesięć minut dziennie gimnastyki, która daje realne efekty. Pozwala się odprężyć i zlikwidować objawy zmęczenia z twarzy na przykład po nieprzespanej nocy, gdy cera jest opuchnięta. Jest to sposób całkowicie naturalny, nieinwazyjny. Joga twarzy wykonywana powinna być reguralnie i przez dłuższy czas, aby uzyskać efekty. Dobrze jest zacząć ćwiczyć już w momencie zauważenia pierwszych problemów z twarzą, wówczas efekt jest o wiele trwalszy. Joga twarzy jest znacznie bardziej skutecznym rozwiązaniem niż stosowanie kremów, które działają wyłącznie na zewnętrzne warstwy skóry.

Poprzedni

Czy znasz wszystkie zboża bezglutenowe?

Czy łosoś jest bezpieczny?

Następny

Dodaj komentarz