Nie do końca korzystne produkty, reklamowane jako zdrowe

, 26 listopada 2015 Tagi , , , , , , , ,

Telewizja kłamie – to wie niemal każdy. Ale i tak dajemy się złapać na reklamy rzekomo zdrowych produktów. Chętnie je też zjadamy, sądząc, że nie szkodzą. Niestety w wielu przypadkach jedzenie, które sobie serwujemy, skuszeni reklamą, wcale nie jest takie dobre.

Płatki śniadaniowe

Wydają się idealnym rozpoczęciem dnia. Jednak tak wcale nie jest. Płatki śniadaniowe, mimo że są wykonane ze zdrowych zbóż, zawierają ogromną ilość cukru. W zależności od firmy znajdują się w nich również konserwanty. Płatki śniadaniowe to pomysł dobry na śniadanie tylko w postaci naturalnej i niesłodzonej. Nie powinny również służyć za cały posiłek. Warto pamiętać, że mleko ma wysoki indeks glikemiczny, dlatego już w krótkim czasie odzywa się głód.

Parówki

Warto czytać opakowania, a dlaczego? Parówki to proste danie na śniadanie lub kolację. Wystarczy je tylko szybko podgrzać w mikrofali i już jest ciepły posiłek. Problem w tym, że w większości parówek znadjuje się jedynie niewielki procent prawdziwego mięsa. Reszta to tak zwane MOM, czyli mięso oddzielone mechanicznie (głowy zwierząt, łapy, pióra, dzioby etc).

„Naturalne” napoje herbaciane

Herbatka wydaje się niczym złym w upalny dzień. Szczególnie, jeśli jest zielona. To przecież same przeciwutleniacze… Racja, ale wyłącznie w prawdziwej herbacie zielonej, a nie tej kupionej w sklepie w butelce. Nawet jeśli zawiera przeciwutleniacze, to z pewnością więcej cukru, który jak wiadomo nie wpływa dobrze na organizm.

Banany

Owoc egzotyczny popularny w Polsce zawiera duże ilości glukozy. Przekąską idealną wydaje się kandyzowany banan, lub chipsy bananowe. Tymczasem jest to wielka bomba kaloryczna.

Pieczywo chrupkie

Przyjęło się, że pieczywo chrupkie jest zdrowsze niż zwykłe. Jednak jedyne czym się różnią to zawartość wody. Absolutnie pieczywo chrupkie nie zawiera mniej kalorii niż zwykła kromka chleba. Ponadto, aby porządnie się najeść trzeba zjeść pieczywa chrupkiego więcej niż zwykłych kromek chleba. Ciemne pieczywo również nie zawiera mniej kalorii niż zwykły biały chleb. Mimo że jest korzystniejsze i na dłużej utrzymuje uczucie sytości bywa nawet bardziej kaloryczne. Dlatego należy zjadać go mniej.

Poprzedni

Istotna równowaga kwasowo – zasadowa

Owoce o działaniu przeciwzawałowym

Następny

Dodaj komentarz