Kosmiczna dieta astronautów

Tagi , , , , , ,

Nazwa tej diety wcale nie jest przypadkowa. Wymyślona przez Narodowy Instytut Zdrowia z Bethesda miała na celu służyć właśnie astronautom mającym za kilka dni wyruszyć w kosmos na kolejną wyprawę. Oczywiście celem tej diety było nie tylko odchudzenie. Ale także pozbycie się całego nadmiaru wody, który może być niebezpieczny podczas takiej misji. W swojej podstawowej formie oparta była ona po prostu o mieszaninę aminokwasów, witamin, glukozy. Odpowiednich składników mineralnych, które dobierane były w odpowiednich proporcjach. Dieta szybko stała się popularna na świecie, choć jej obecna wersja jest nieco bardziej naturalna i na pewno bezpieczniejsza. Na czym polega?

Trzy posiłki po 400kcal

Dieta astronautów powinna trwać dokładnie 3 dni i w tym czasie należy regularnie się odżywiać. A więc spożywać 3 posiłki w ciągu dnia. Podstawą każdego z tych posiłków powinno być białko, a ich wartość energetyczna nie powinna przekraczać 400 kalorii. Oznacza to, że podczas stosowania tej diety, a więc w przeciągu 3 dni, nie możemy zjeść więcej jak 1200 kalorii. Każdego dnia należy także wypijać do 8 szklanek czystej wody. Zaleca się także w tym okresie przyjmowanie dobrych suplementów diety, gdyż woda wypłucze nie tylko toksyny. Ale także witaminy i cenne składniki mineralne. Dieta powinna być absolutnie pozbawiona jakichkolwiek węglowodanów. A do tego jeśli jemy mięso to tylko chude i oczywiście nie smażone, na pewno nie z użyciem jakiegokolwiek tłuszczu.

 Kosmiczna Dieta
Astronaut Astronomie Satellit, ilder at pixabay.com

Nie stosuj dłużej jak 3 dni

W ciągu trzech dni można schudnąć dzięki tej diecie nawet 3 kg, ale nie bez powodu czas jest tak krótki. Nie tylko dłuższe stosowanie diety kompletnie wypłukuje witaminy, ale także powoduje zahamowanie metabolizmu. A to najkrótsza droga do niechcianego efektu jo-jo. Dieta absolutnie nie może być także stosowana przez kobiety w ciąży. Należy pamiętać również, że białkowa dieta jest dość niebezpieczna. Dlatego nie wskazane jest jej stosowanie przez osoby bardzo aktywne fizycznie. Można to zrobić na przykład podczas urlopu.

Poprzedni

Ciekawostki ze świata diet

Walczysz z otyłością? Zwiększ kaloryczność posiłków!

Następny

2 komentarze do wpisu „Kosmiczna dieta astronautów”

  1. No tak, zaleca sie stosowanie suplementow diety ale niestety nie wspominacie jakie to moga byc suplementy, mozecie prosze zamiescic jakie suplementy najlepiej wtedy stosowac?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz