Kto powinien skorzystać z cateringu dietetycznego?

, Tagi , , , , , , , ,

XXI wiek to czas rozwoju technologicznego, zaskakujących zmian w społeczeństwie, dojrzewania projektów i procesów, które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe do zrealizowania. Pomiędzy coraz szybszymi pociągami, nowymi liniami lotniczymi, eko samochodami i lekami na najniebezpieczniejsze choroby zapominamy o jednym – o nas samych.

Otyłość i nadwaga zalewa obecnie świat, zagrażając już co czwartemu z nas. Obok niej coraz częściej spotykamy przypadki Karoshi, które związane z przepracowaniem, stresem i życiem na granicy zdrowia psychicznego i fizycznego. Z drugiej strony coraz częściej spotykamy się z przypadkami anoreksji i bulimii, które dopadają najmłodszych i najbardziej niewinnych. Dlaczego nasze społeczeństwo zmaga się z tymi problemami i w jakim stopniu pomóc może… catering dietetyczny w Bydgoszczy, Wrocławiu, Poznaniu lub innym mieście? Czy dieta jest lekarstwem na większość przypadków i czy warto skorzystać z jej dobrodziejstwa?

Jak pomóc może catering dietetyczny?

Wszystkie wymienione wyżej przypadki to efekt ogromu różnych czynników. Nasze nawyki żywieniowe i podejście do zdrowia to efekt presji społecznej, braku akceptacji, niskiej samooceny, pracoholizmu i nawyków, które wynieśliśmy z domu. Nasza waga i wyniki badań to długotrwały proces, rezultat naszych wieloletnich działań – nie zawsze świadomych i uwarunkowanych brakiem wiedzy.

Otyłość i nadwaga to problem złożony, wynikający z czynników społecznych i ekonomicznych. Dostępność do produktów wysoko przetworzonych oraz nierzadko niewłaściwe nawyki naszych rodziców przyczyniły się do tego, że dziś kontrolować musimy swój każdy posiłek.

Pod mianem kontroli mamy na myśli nie tylko świadome liczenie kalorii, ale także zajadanie problemów, utożsamianie pokarmu z naszym nastrojem, a także walkę z zalewającymi nasz rynek produktami. Ten sam problem dotyka zresztą osoby cierpiące na anoreksje czy bulimię, których choroba jest wynikiem presji, własnych oczekiwań, ale także oczekiwań otaczającego nas świata.

Ile razy słyszałeś, że osoby szczupłe mają większą szansę osiągnąć sukces? Jak często spotykasz się z błędnymi teoriami na temat diety? Ile leków odchudzających polecały ci reklamy i jak często porównywałeś się z innymi, w twojej ocenie lepszymi, szczuplejszym i zgrabniejszymi?

Pierwszym krokiem do zmiany jest weryfikacja tych wartości i wprowadzenie nowych nawyków. To tu właśnie wkracza bohater tego artykułu – wspomniany catering dietetyczny Bydgoszcz, Wrocław czy Kraków.

Kto powinien z niego skorzystać?

Najprościej mówiąc: każdy. A już na pewno ten, który dostrzegł namiastkę siebie w powyższym fragmencie. Tworząc cateringi dietetyczne zespół specjalistów – dietetyków, kucharzy i lekarzy – analizuje potrzeby społeczeństwa, tworząc pakiety i dania, które dostarczają niezbędnych składników i przede wszystkim – wprowadzając nawyk zdrowego i regularnego żywienia.

Jeśli więc zmagasz się z niedoborem czasu, pędzisz od spotkania do spotkania, a jedyny wolny czas spędzasz na spaniu lub analizowaniu dnia – wypróbuj diety pudełkowej.

Jeśli martwisz się o swoich domowników, chcesz dostarczać im pełnowartościowych posiłków i wiesz, że samodzielnie nie będziesz w stanie ich przygotować – wypróbuj diety pudełkowej.

Jeśli zmagasz się z problemem otyłości i nadwagi, podjadając między posiłkami, analizując każdy gram pokarmu i pokutując za odstępstwa. Jeśli twoim celem jest wprowadzić systematyczne i racjonalne żywienie, oparte na ciepłych i nieprzetworzonych posiłkach, jeśli poszukujesz impulsu do zmiany, jeśli masz dość walki z kilogramami i postrzeganiem swojego własnego ciała – wypróbuj diety pudełkowej.

Jeśli liczenie kalorii, znajomość mikro i makroskładników jest zbyt przytłaczające, a jedzenie ma być jedynie uzupełnieniem dnia. Gdy harmonogram dnia nie pozwala ci pilnować posiłków, a budzik w telefonie dzwoni zawsze za późno. Jeśli presja społeczeństwa jest tak duża, że wolisz nie jeść wcale, niż jeść cokolwiek i jeśli piętno coraz gorszych wyników badań cię martwi, mimo że próbujesz ukryć ów problem przed światem.

I w końcu, jeśli poszukujesz inspiracji, pomysłu, nowości w swoim życiu. Jeśli liczba książek kucharskich jest już zbyt duża, a czasu i chęci brakuje na codzienne pichcenie – wejdź na Caterobazar, sprawdź ofertę w swoim otoczeniu i wypróbuj diety pudełkowej.

Poprzedni

Najważniejsze rzeczy, jakie powinniśmy wiedzieć o odchudzaniu

Na co zwracać uwagę poszukując cateringu pudełkowego

Następny

Dodaj komentarz