Lewatywa – cudowny środek oczyszczający i leczniczy

Tagi , , , , , , ,

Spis treści dla tych którzy nie lubią dużo czytać 🙂
1. Pojęcie lewatywy oraz ich rodzaje
2. Główne korzyści stosowania lewatywy
3. Jak to wszystko działa
4. Jak się do tego zabrać

Pierwsza wzmianka o lewatywie pojawiła się w na XVI w. p.n.e. w starożytnym Egipcie.

1. Pojęcie lewatywy oraz ich rodzaje

Lewatywa to nic innego jak zabieg medyczny który polega na wlewaniu przez odbyt płynu do jelita grubego celem pozbycia się z niego kamieni i mas kałowych. Skąd się biorą i dlaczego zalegają w naszym jelicie? kamienie kałowe to twarda, zbita masa której nasze jelita nie są w stanie wydalić ze względu na ich ciężar.

Lewatywa znajduje zastosowanie w:
• przygotowaniu kobiet do porodu
• leczeniu zaparć (gdy inne metody zawodzą)
• oraz w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych

2. Główne korzyści ze stosowania lewatywy to:

• znika czarny nalot zębach
• znikają wzdęcia i zaparcia (których tak bardzo nie lubimy)
• tak! znikają również zmarszczki na czole
• będziemy mieć lepszy zapach skóry oraz potu
• poprawia się stan i wygląd skóry
• pozbywając się kamieni kałowych uzyskujemy mniejszą wagę ciała
• krew i organy są czyste
• pomagamy w pracy nerkom i wątrobie
• szybciej i lepiej wchłaniamy substancje odżywcze
• migrena? już nigdy nie będzie tak silna i długotrwała, a gdy całkowicie oczyścimy wątrobę pozbędziemy się migreny na dobre! 🙂
• samopoczucie będzie na dużo lepszym poziomie!

3. Jak to wszystka działa?

Resztki niestrawionego jedzenia zalegają w jelitach i gniją. Stają się one bardzo toksyczne dla naszego organizmu. Jedząc takie produkty jak chleb, ziemniaki czy mięso przyczyniamy się do tego, że powstają fermenty. W jelitach tworzą się kamienie kałowe, które mogą przybierać masę nawet do kilkunastu kilogramów. Oprócz tego mogą powstawać również produkty fermentacji, pleśń, rakotwórcze toksyny, grzyby np. candida.
W przypadku, kiedy mamy problemy z układem pokarmowym, to musimy pamiętać o tym, że występować będą zakłócenia pracy wątroby. Może to mieć fatalne skutki, ponieważ źle przefiltrowana krew będzie odkładać cholesterol w naczyniach krwionośnych. Do tego wszystkiego dojdą również problemy ze stawami i mięśniami jak i powstawać będą kamienie w woreczku żółciowym oraz osadzać się tam będzie piasek.

Lewatywa jest przede wszystkim wspaniałym środkiem przeczyszczającym jelito grube. Aby sprawdzić jego poprawne funkcjonowanie, można spożyć 2-3 łyżki buraka czerwonego i skontrolować po paru godzinach kolor moczu. W przypadku, kiedy stwierdzimy, że mocz zabarwił się na kolor czerwony, to będzie to oznaczało, że nasze jelito funkcjonuje nieprawidłowo.

Jest to bardzo duży problem i niebezpieczeństwo, ponieważ istnieje wiele powikłań zdrowotnych, które zagrażają poprawnej pracy naszego organizmu.

Zła funkcja jelita grubego może doprowadzić do ciężkich i bolesnych zaparć, nieprzyjemnego oddechu, uporczywych gazów, białego lub szarego nalotu na języku. Wystąpić mogą również bóle głowy, kurcze w brzuchu, nieprzyjemny zapach ciała. Podczas oddawania stolca występują trudności, czy też wrażenie, że nie oddało się go do końca. Bardzo poważnym schorzeniem, które może również wystąpić, to choroba wrzodowa. Jest ona również następstwem powikłań chorobowych układu pokarmowego.

Jak wygląda jelito grube?

Ciekawostką jest również fakt, że niektórzy chorzy mający problemy z jelitami są bardziej podatni na stany depresyjne.
Jeżeli śluzówka jelita grubego pokryta będzie czarną warstwą pleśni i brakować jej będzie witaminy A, to mogą się też pojawić problemy związane przede wszystkim z chorobami jamy ustnej np. zapalenie języka, zatok, zapalenie dziąseł, bóle zębów, nieżyt nosa, podrażnienie skóry śluzówki, czy nawet angina.
Jak wcześniej wspomniałam, zastosowanie lewatywy może być również pomocne przed zabiegami chirurgicznymi lub przygotowaniem przedporodowym.
Istnieje bardzo dużo różnych odmian lewatyw. Aby skutecznie usunąć złogi z jelita grubego, to jedną z najskuteczniejszych z nich jest lewatywa z uryny. Odznacza się ona nie tylko dużą siłą oczyszczającą, ale odbudowuje też błonę śluzową jelit.

4. Jak się do tego zabrać?

Taką podstawową lewatywę można zrobić od razu korzystając ze składników jakie na pewno mamy w domu, potrzebne będą:
– wlewnik (można kupić na Allegro za około 20-30 zł)
– przegotowana woda o temperaturze pokojowej
– łyżeczka soku z cytryny
– połowa łyżeczki soli, najlepiej morska bo nieprzetworzona

A więc: napełniamy wlewnik wodą, powieszamy go na wysokości około 130 cm a końcówkę delikatnie natłuszczamy czymś tłustym np. wazeliną. W jakie pozycji być? wybierz po prostu tą według Ciebie najlepszą, nie ma to większego znaczenia. Po wprowadzeniu wody należy zadbać aby obracać się z boku na bok by woda odwiedziła każdy zakamarek naszych jelit. Wodę w jelitach przetrzymujemy około 2-3 minut.

Najlepiej gdyby udało nam się wprowadzić cały litr wody choć nie jest to mus! z czasem nabierzesz praktyki i będziesz w stanie wlewać nawet do 2 litrów płynu 🙂

Zaleca się by lewatywy były robione wg schematu:

1 tydzień – codziennie
2 tydzień – co drugi dzień
3 tydzień – co trzeci dzień
4 tydzień – od tej pory raz na tydzień

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że lewatywa jest tanią i wspaniałą metodą, którą można zastosować w celu oczyszczenia naszego organizmu. Jest bardzo dobrym sposobem na to, aby usunąć niepotrzebny kał z jelita grubego. Sprawdź i przekonaj się jakie będą efekty! będziecie miło zaskoczeni jak bardzo Wasz stan zdrowia polepszy się. Gwarantuję!

UWAGA: Należy jednak pamiętać, że po jej zastosowaniu muszą być uzupełnione „dobre bakterie” – bakterie kwasu mlekowego, które można dostać w aptece w formie kapsułek, lub poprzez zastosowanie bezpośredniego wlewu do jelita po zakończonej lewatywie.

Jeśli doceniasz pracę którą wkładam w napisanie tego artykułu i uważasz, że to co robię ma sens i myślisz, że więcej czytelników powinno zobaczyć ten artykuł to nieskrępowanie proszę Ciebie o pomoc ,czyli: udostępnienie tego artykułu na FB, G+ lub Twiterze 🙂 lub napisanie komentarza pod artykułem 🙂 z góry dziękuję !

Poprzedni

Bielizna termoaktywna – jak wybrać właściwą?

Liposukcja – wszystko co powinnaś o niej wiedzieć !

Następny

Dodaj komentarz