Na czym polega modelowanie sylwetki

, Tagi

Każdy z nas marzy o idealnej, smukłej sylwetce jak z reklam telewizyjnych. Natura wobec większości z nas miała jednak inne plany i dała nam sylwetki o zróżnicowanym wyglądzie, niekiedy z małymi defektami. Na szczęście w wielu salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej oferowane są zabiegi, które pozwalają na wymodelowanie sylwetki. Na czym dokładnie polegają takie zabiegi i gdzie szukać najlepszych miejsc do ich wykonania?

Jakie zabiegi pozwalają na modelowanie sylwetki?

Jeżeli chcemy wymodelować swoją sylwetkę, powinniśmy postawić na zabiegi, które pozwolą zredukować tkankę tłuszczową, a także pozwolą na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Nie możemy zapomnieć również o modelowaniu mięśni, które najlepiej robić systematycznie ćwicząc. Do zabiegów,które pozwolą wymodelować sylwetkę, czyli zredukują tkankę tłuszczową i ujędrnią ciało, zalicza się przede wszystkim:

  • lipolizę chemiczną – jest to mało inwazyjny zabieg, który stosuje się głównie w przypadku poprawy owalu twarzy (podbródka). Zabieg stosowany jest także do modelowania bioder, pośladów i ud. Do zabiegu stosuje się fosfatydycholinę, która pozyskiwana jest z soi. Substancję tę można nazwać „rozpuszczalnikiem” dla tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu ciała tą substancją. Dla optymalnych efektów konieczne są 2-4 zabiegi powtarzane w okresie od 6 do 8 tygodni;
  • lipolizę laserową – w tej metodzie do usuwania tkanki tłuszczowej wykorzystuje się specjalny laser, którego światło wprowadzane jest pod skórę przez minimalne nacięcia. Laser rozbija tkankę tłuszczową. Najczęściej stosuje się taki zabieg do korekcji wyglądu ramion, bioder, ud, brzucha i talii. Taki zabieg stosuje się, gdy grubość tkanki tłuszczowej nie przekracza 5 cm.

Gdzie wykonać zabieg modelowania sylwetki?

Takie zabiegi należy wykonywać jedynie w sprawdzonych miejscach. Dlatego przed podjęciem decyzji warto przeczytać opinie o poszczególnych gabinetach oferujących takie usługi. Można to zrobić w serwisie moment.pl, gdzie od razu po dokonaniu wyboru salonu, będzie można dokonać rezerwacji do wybranej osoby. Ułatw sobie życie i Rezerwuj wizyty online w aplikacji Moment.pl 

Poprzedni

Wiem co jem – wybieram dobry drób

Zdrowy styl życia

Następny

Dodaj komentarz