Odchudzanie na schodach

Tagi , , , , , , , ,

Nogi są dla kobiet bardzo ważne. Zgrabne łydki i uda są w końcu symbolami prawdziwej kobiecości i elegancji. Większość pań podkreśla jednak, że wygląd ich nóg odbiega od wymarzonego przez nie ideału. Cellulit, masywne uda, grube łydki i brak ładnej rzeźby mięśni to najczęściej wymieniane przez kobiety kompleksy na temat ich dolnych kończyn.

Warto pamiętać, że wyrzeźbienie nóg nie jest trudne. Jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia tego celu, jest wykonywanie ćwiczeń na schodach.

Ćwiczenia na schodach są sportem nie wymagającym wydawania pieniędzy na siłownię czy fitness czy też na drogie stroje i obuwie. Do ich wykonywania wystarczy tylko klatka schodowa oraz wygodne buty. Panie, które twierdzą, że brakuje im czasu na regularne treningi, powinny zapamiętać, że mogą ćwiczyć nogi na schodach w każdym miejscu, gdzie są schody m.in. w pracy i w bloku mieszkalnym, w których klatki schodowe rzadko są zatłoczone.

Wyczynowi sportowcy potrafią spalić ponad 1000 kcal podczas godziny ćwiczeń na schodach. Co ważne, uzyskanie podobnych wyników jest możliwe dla każdego. Panie, decydujące się rozpocząć trening na nogi, już po 2-3 tygodniach zauważą pierwsze efekty chodzenia, biegania i robienia przysiadów na schodach. Szybkie efekty motywują do dalszych treningów, które nie tylko poprawiają wygląd nóg, ale również polepszają ogólną kondycję i samopoczucie.

Wchodzenie po schodach zmusza do pracy całe ciało, dlatego też ułatwia ono walkę z cellulitem. Zwalczanie cellulitu na nogach odbywa się przez silne pobudzanie krążenia krwi oraz limfy, wzmacnianie i wysmuklanie mięśni nóg, a także poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. Panie ćwiczące na schodach podkreślają jeszcze jedną zaletę tego treningu. Jest nią czas jego trwania. Aby ćwiczenia na schodach przynosiły efekty, wystarczy trenować jedynie przez 30 minut kilka razy w tygodniu. Trening ten jest więc doskonały dla pań zabieganych czy dla matek.

Wybranie schodów do ćwiczeń

  • znajdź schody o równomiernej wielkości i wysokości
  • schody muszą znajdować się w bezpiecznym miejscu, dobrze oświetlone i bez tłoku ludzi
  • najlepiej jeśli będą to przynajmniej 4 piętra

Wskazówki właściwego ćwiczenia na schodach

  • wbieganie po schodach jest zdrowsze dla stawów niż bieganie pod górkę, a efekty podobne
  • gdy nabierzesz doświadczenia, możesz wbiegać w górę co drugi stopień
  • stawiaj całą stopę na schodku, ześlizgnięcie się stopy może spowodować naciągnięcie ścięgna Achillesa
  • możesz wbiegając i zbiegając trzymać się poręczy na schodach
  • podczas w biegu po schodach utrzymuj prostą postawę ciała z opuszczonymi ramionami

Pojawiają się na rynku specjalne mobilne schody dla tych którzy mieszkają w domu parterowym lub po prostu dla tych którzy nie chcę ćwiczyć na klatkach schodowych 🙂

Ćwiczenie na uda:

Zaczynamy od rozgrzewki, wchodzimy po schodach spacerkiem i schodzimy na dół. Po rozgrzewce przechodzimy do rzeczy i szybko wbiegamy po schodach na górę i szybko zbiegamy w dół, należy wykonać 5 serii tego ćwiczenia i następnie odpoczywamy 1 minutę, i znów: wbiegamy i zbiegamy ze schodów tak często aby trening trwał 30 min.

Ćwiczenie to poprawia nasz zasięg wyskoku, dopracowuje siłę nóg i zwiększa ich szybkość.

Poprzedni

Dieta oczyszczająca – oczyść swój organizm

Czym jest smoothie i dlaczego warto włączyć go do diety

Następny

Dodaj komentarz