Odchudzanie przy pomocy termogenezy

, , Tagi , , ,

Termo geneza jest procesem fizjologicznym polegającym na wytworzeniu ciepła w celu ogrzania ciała ssaków. Wysoka temperatura jest wykorzystywana do spalania tkanki tłuszczowej. Jednak nie każdy sposób, aby to osiągnąć jest dobry.

Termogeniki na odchudzanie

Termogeniki to substancje powodujące spalanie zbędnych kalorii poprzez wzrost temperatury. Przyśpiesza to metabolizm i jest gwarancją szybkiego schudnięcia. Producenci prześcigają się w sprzedaży tych środków. Trzeba pamiętać jednak, że na tej zasadzie miał działać słynny środek kupowany na lewo w internecie przez nastolatki. Skończyło się to śmiercią kilku dziewcząt, gdyż okazało się, że ten termogenik to nic innego jak substancje bardzo toksyczne, powodujące dosłownie „gotowanie się od środka”. Również licząc na szybsze efekty wielu ludzi jest skłonnych zażywać większą, niż zalecana dawkę termogeników. Powoduje to również zatrucie. Dlatego zaleca się wielką ostrożność w dobrze suplementów mających na celu odchudzenie. Efekt na pewno wystąpi, lecz nie wiadomo, jakim kosztem!

 Odchudzanie
Odchudzanie Waga Zdrowie Styl, jarmoluk at pixabay.com

Naturalne termogeniki

Bezpieczniejszą alternatywą dla syntetycznych suplementów podnoszących temperaturę, są oczywiście naturalne rośliny. Nie od dziś wiadomo, że pikantne rośliny rozgrzewają. Odpowiada za to substancja zwana kapsaicyną, która jednocześnie wykazuje wysokie zdolności spalania tkanki tłuszczowej. Znajduje się ona w takich warzywach jak pikantne papryczki wszystkich rodzajów, imbir, czosnek. Warto stawiać na ostre przyprawy takie jak pieprz cayenne. Na odchudzanie dobrze działa również kofeina i teina, zawarte w kawie i herbacie (również bez przesady). Należy również pamiętać, że nigdy nie ma drogi na skróty. Próbując dojść do celu bez wysiłku najczęściej sobie szkodzimy. Nawet syntetyczne termogeniki mają na celu jedynie wspomagać odchudzanie. Jeśli ktoś ogranicza się wyłącznie do zjadania tabletek, a zupełnie nie dba o swoją dietę, efekt będzie mizerny albo w ogóle nie wystąpi. Wówczas połykanie większej ilości jedynie dodatkowo szkodzi.

Poprzedni

Jak ustrzec się przed zatruciem?

Jakie emocje szkodzą zdrowiu?

Następny

Dodaj komentarz