Piwny brzuch groźniejszy niż otyłość

, , , Tagi , , , , , ,

Tak zwany „piwny brzuch” to mocno zarysowany brzuszek u mężczyzn. Pojawia się także u tych, którzy są ogólnie szczupli. U wszystkich stanowi poważne zagrożenie!

Czym grozi piwny brzuszek

Nadwaga jest coraz częściej spotykana u mężczyzn, którzy lubią dobrze zjeść. Jednak piwny brzuszek powstaje w wyniku spożywania nie tylko nadmiernej ilości piwa. Piwo zawiera żeńskie hormony więc jest, jeśli wypijane w dużych ilościach, odpowiedzialne za przyrost tłuszczu, a także męską ginekomastię. Jednak za brzuszek odpowiadają męskie hormony oraz przekąski i ogólnie niezdrowy tryb życia. Mężczyźni mają po prostu większą skłonność do otyłości brzusznej, tłuszcz u kobiet odkłada się bardziej na biodrach, pośladkach i udach. Otyłość brzuszna jest tym groźniejsza, że prowadzi do rozwoju cukrzycy oraz chorób towarzyszących. Co ciekawe, nie jest ważne ogólne BMI mężczyzny. Badania prowadzone przez czternaście lat w Mayo Clinic w Rochester ustalili, że przedwczesna śmierć zdarza się częściej mężczyznom o prawidłowym BMI, niż tym ogólnie otyłym. Okazuje się, że kryterium pomiaru nie powinna być sama masa ciała, ale obwód pasa.

Jak walczyć z brzuchem?

Ponieważ ten niewinny brzuszek jest przyczyną wielkich problemów, należy dbać, by był pod kontrolą. Ważne jest badanie obwodu brzucha, by skontrolować, czy nie rozrasta się zbyt mocno. Niestety poza tym nie ma innego wyjścia, by zwalczyć otyłość brzuszną, jak po prostu odstawienie złych nawyków i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Nie muszą to być od razu ćwiczenia mocno zaawansowane i forsujące. Człowiek zbyt mocno się zniechęca jeśli bierze na siebie zbyt dużo. Po prostu dobrze jest wyjść czasem na spacer, zamiast siedzieć przed telewizorem, poćwiczyć choćby na rowerze stacjonarnym. Dobre efekty daje pływanie i jest ono bardziej komfortowe dla osób z nadwagą, ponieważ czują się lżejsze w wodzie. W wodzie można ćwiczyć areobik. Już sama zmiana diety sprawia, że brzuszek staje się coraz mniejszy, aż w końcu, przy pomocy ćwiczeń, całkowicie znika.

Poprzedni

Jak spalany jest tłuszcz?

Zalety picia gorącej wody na czczo

Następny

1 komentarz do wpisu “Piwny brzuch groźniejszy niż otyłość”

Dodaj komentarz