Czy podnoszenie ciężarów nadmiernie rozwija mięśnie?

, , Tagi , , , ,

Kobiety obawiają się, że specyficzne ćwiczenia mogą przyczynić się do zbytniego rozwoju mięśni, dlatego wolą ich unikać.

Ciężarki nie zaszkodzą

Ćwiczenia z ciężarkami często są uznawane za nieodpowiednie dla kobiet. Martwią się one, że doprowadzi do rozwinięcia męskiego wyglądu. Jest to na szczęście mit, który prawdopodobnie swoje korzenie zawdzięcza temu, iż to właśnie mężczyźni kulturyści podnoszą ciężary. Jednak zapomina się o tym, że żeby rozwinąć prawdziwą muskulaturę potrzeba ciężkiej, codziennej pracy na siłowni. Wiele godzin wyciskania to także zbyt mało. Aby osiągnąć jakieś wyniki niezbędna jest ścisła dieta oraz suplementacja, jaką stosuje większość osób chcących pochwalić się swoją muskulaturą. Dlatego kobiety ćwiczące od czasu do czasu z obciążeniem nie powinny martwić się, że rozwiną zbyt duże mięśnie, to praktycznie niemożliwe. Podnoszenie ciężarków przez kobiety powinno odbywać się w odpowiednich warunkach. Należy ćwiczyć całe ciało, nie tylko górną połowę. Ciężary nie powinny być zbyt duże.

 Ciezary
Training Muscles Arms, scottwebb at pixabay.com

Kettlebell na pomoc

To rozwiązanie dla kobiet szczególnie obawiających się nierównomiernego rozwoju mięśni ciała. Kettlebell to nic innego jak specjalnie wyprofilowany ciężarek przypominający trochę czajnik do herbaty bez żadnych otworów, zbudowany z metalu. To narzędzie wprowadzone na rynek z myślą o ćwiczeniach zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zaletą tego urządzenia jest to, że łatwo za jego pomocą jest ćwiczyć całe ciało równomiernie. Ćwiczeń oraz inspiracji jest cała masa, wiele zależy również od inwencji. Kettlebell pozwala na optymalny trening górnej oraz dolnej połowy ciała, co wpływa na równomierne rzeźbienie sylwetki. Będzie ona szczupła, zgrabna oraz wysportowana ale nie przesadnie rozwinięta. Ponadto takie ćwiczenia doskonale wpływają na sprawność oraz elastyczność ciała. Trening powinien odbywać się od trzech do czterech razy w tygodniu i trwać około czterdzieści minut. Najlepiej ćwiczyć w klubie fitness, albo z pomocą instruktora, co pozwoli uniknąć błędów oraz kontuzji.

Poprzedni

Masuj się i oddychaj dla zrzucenia kilogramów

Kiedy przesadzasz z odchudzaniem

Następny

Dodaj komentarz