Poradnie dietetyczne w 2014 roku!

Tagi , , , , , , ,

Kim jest dietetyk?

W największym skrócie i uproszczeniu można powiedzieć, ze jest to osoba. Która w sposób profesjonalny specjalizuje się w zagadnieniach związanych z odżywianiem i planowaniem jadłospisów.

Dotyczy to zarówno jednostek, jak i grup ludności, zarówno ludzi chorych, jak i zdrowych niezależnie od wieku.

Wykorzystując całą swoją wiedzę i doświadczenie dietetyk jest w stanie przygotować dla każdego dietę żywieniową. Z uwzględnieniem wszystkich indywidualnych czynników, takich jak chociażby masa ciała czy przemiana materii.

Duża konkurencja

Dietetycy służą bezcenną pomocą zarówno online, jak i stacjonarnie oraz mobilnie. Z każdym rokiem rynek dietetyczny staje się coraz bardziej nasycony. Z uwagi na to, że co roku są otwierane nowe poradnie dietetyczne.

Jest to na pewno ważne dla osób, które potrzebują wsparcia w dopasowaniu diety na przykład. Jednak dla poradni dietetycznych oznacza to silną konkurencję.

W 2014 roku zostały przeprowadzone badania, których przedmiotem było zainteresowanie ludności usługami dietetycznymi. Analiza wskaźników konkurencyjności oraz liczba poradni dietetycznych na terenie największych, polskich miast.

Wyniki raportu

Z raportu wynika niezbicie, że wskaźnik konkurencyjności bywa różny. Chodzi mianowicie o zbadanie, jaka liczba klientów przypada na daną poradnię dietetyczną we wskazanym mieście.

Wskaźnik 10 oznacza największe nasycenie, czyli najostrzejszą konkurencję. Wskaźnik 1 świadczy o tym, że dietetycy de facto nie mają konkurencji albo jest ona znikoma.

Miastem, które otrzymało dziesiątkę, jest Warszawa. Biorąc nawet pod uwagę liczbę ludności, istnieje względnie niskie nasycenie poradni dietetycznych w dużych miastach. Podobna sytuacja jest w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Gdańsku.

 Dietetyk
Dietetics Nutrition Fruits, mohamed at pixabay.com

Najmniej poradni dietetycznych jest w Opolu, Kielcach czy Szczecinie.

W małych miastach na jednego mieszkańca przypada mniej dietetyków. Stanowi ona tak zwaną niszę, którą można by zagospodarować.

Gdzie otworzyć poradnię dietetyczną? odpowiedź jest prosta: W niewielkich miejscowościach.

Średnie ceny usług dietetycznych:

Wstępna konsultacja: około 80 zł
Wizyta kontrolna : około 60 zł
Dieta na 7 dni: 80 zł
Dieta na 14 dni: 140 zł
Zakupy z dietetykiem/1h : 70 zł
Test na nietolerancję pokarmową: co najmniej 400 zł

Źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyk

Poprzedni

Joga na odchudzanie

Odchudzanie na skakance

Następny

Dodaj komentarz