Proste środki poprawiające jędrność skóry

, , Tagi , , , , , , ,

Z czasem skóra zaczyna słabiej się regenerować, opada i powoduje wiele kompleksów. Jej pielęgnacja ogranicza się najczęściej do twarzy. Oto sposoby na regenerację skóry całego ciała.

Ogórek i aloes na skórę

Wiek widać nie tylko na twarzy, lecz również na szyi i dłoniach. Większość kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających stworzonych jest do twarzy. Są niestety zwykle bardzo drogie i żal smarować nimi całego ciała, gdyż kończą się niezwykle szybko. Warto sięgnąć po tańszy sposób, czyli ogórki i aloes, z jakich można wykonać naturalny kompres na całe ciało, nawilżający i odmładzający. Aloes znany jest od wieków jako środek odmładzający poprzez zawartość witamin młodości. Zawiera także kompleks witamin z grupy B oraz enzymów świetnie oddziałujących na skórę. Ogórek w większości składa się z wody i potęguje nawilżenie skóry. Oprócz tego rośliny te mają właściwości oczyszczające cerę z toksyn i zwalczające wolne rodniki, przyczynę starzenia się. Aby zwiększyć skuteczność aloesu i ogórka, proponuje się nakładanie ich na skórę w formie zmiksowanej, a następnie owijanie ciała folią, co znacząco zwiększa wchłanianie pożytecznych składników.

Prysznic naprzemienny

Polewanie ciała raz gorącą, a raz zimną wodą to niezawodny sposób na poprawienie jędrności całej powierzchni skóry. To ponadto sposób łatwy w wykonaniu, przy okazji codziennych czynności i szybki. Zaledwie pięć minut dziennie prysznicu naprzemiennego działa pobudzająco nie tylko na naskórek. W ten sposób usuwamy stary naskórek i pobudzana jest naturalna aktywność gruczołów łojowych przez co skóra zwiększa swoją elastyczność. Po takim prysznicu często nie ma potrzeby stosowania kremów i balsamów nawilżających. Co istotne prysznic naprzemienny nie oddziałuje tylko na sam naskórek jak inne zabiegi, ale również na naczynia krwionośne podskórne, a nawet na mięśnie. Dzięki temu usprawniony jest przepływ krwi i odżywienie cery, podczas gdy kremy przeciwzmarszczkowe oddziałują wyłącznie na płytkie warstwy skóry. Prysznic naprzemienny to tani i skuteczny kosmetyk.

Poprzedni

Czy białko i zółtko jajka wolno jeść osobno?

Plaga kleszczy i konsekwencje

Następny

Dodaj komentarz