Przenoszenie piłki lekarskiej

Tagi ,

Rzecz jasna, do wykonania tego ćwiczenia będziemy potrzebowali piłki lekarskiej. Jeżeli nie posiadacie piłki lekarskiej, możecie użyć innego przedmiotu o zbliżonym ciężarze.

Kładziemy się na macie do ćwiczeń, a następnie trzymając piłkę w dłoniach, unosimy tułów oraz nogi, tak aby tylko pośladki dotykały ziemi. Będąc w takiej pozycji, staramy się przełożyć piłkę lekarską jak najdalej naszego prawego boku, po czym powracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na lewą stronę.

Taki zestaw ćwiczeń angażuje wszystkie partie mięśniowe, których praca pomoże nam w pozbyciu się zalegających fałdek tłuszczu. Opisane przez nas ćwiczenia są dość proste, przez co ich wykonywanie nie powinno sprawiać problemów, nawet osobom, które nie wykonywały dotychczas żadnych regularnych ćwiczeń. Pamiętajmy, że w przypadku takich programów ćwiczeniowych, bardzo ważna jest systematyka. Jeśli będziemy wykonywać wszystkie ćwiczenia regularnie, wówczas z pewnością odniesiemy zadowalające rezultaty, a nasze wałeczki pod pachami pozostaną jedynie niemiłym wspomnieniem.

Home Fitness Equipment Blue, rob at pixabay.com
Poprzedni

Podnoszenie hantli za głowę w pozycji leżącej

Ćwiczenie na boczki nr. 1

Następny

Dodaj komentarz