Refleksoterapia w walce z nadwagą

, Tagi , , , ,

Refleksoterapia to rodzaj masażu znany od setek lat. Wiadomo iż jest pomocny w wielu sytuacjach i ma wiele zalet. Mało komu jednak przychodzi do głowy, że jest to środek pomocniczy w walce z nawagą.

Jak działa refleksoterapia?

Refleksoterapia opiera się na twierdzeniu, że w ciele człowieka pewne punkty odpowiadają za prawidłowe działanie adekwatnych narządów, lub całych układów w organizmie człowieka. Sprawny refleksoterapeuta zna te te punkty, rozmieszczone na twarzy lub stopach ciała człowieka. Poprzez ich stymulację osiąga się efekt prozdrowotny. Przyczyny nadwagi są różne. Mogą tkwić zarówno w ciele, jak i w psychice człowieka.

Osiągnij wymarzoną sylwetkę i schudnij już dziś do 6 kg miesięcznie.
Indywidualna dieta, Dziennik kalorii, Wsparcie dietetyka klinicznego. Kup teraz!

Usuwanie nadwagi przez refleksoterapię

Refleksoterapia oddziałuje na obie te sfery, psychikę oraz organizm. Pierwszym efektem działania masażu jest głęboka relaksacja i uspokojenie, co zbawiennie wpływa na cały organizm. Wynik masażu jest taki, iż od razu wzrasta ilość serotoniny oraz endorfin we krwi, przez co zmniejsza się ochota na szkodliwe nawyki, podjadanie czy zajadanie stresu. Dopiero w dalszej perspektywie, po kilku zabiegach można zauważyć inne efekty. Poprzez oddziaływanie na punkty na twarzy lub stopach praca narządów układu pokarmowego pacjentów, począwszy od żołądka, skończywszy na jelitach, zostaje usprawniona. Przyśpiesza to metabolizm, zmniejsza się łaknienie i chęć na słodkie, niezdrowe przekąski, a także refleksoterapia pomaga w usunięciu toksyn zalegających w organizmie. Często to właśnie one są przyczyną niemożności schudnięcia. Refleksoterapia pomaga również usprawnić pracę nerek. Dzięki temu toksyny są sprawniej na bieżąco usuwane z organizmu człowieka. Refleksoterapia jest metodą holistyczną, co oznacza, że równomiernie wpływa na cały organizm i pozostawia go w równowadze, dlatego powodzenie całkowitego wyleczenia nadwagi jest znacznie bardziej prawdopodobne, niż w przypadku prób leczenia tylko jednego czynnika wpływającego na jej przyczyny.

Poprzedni

O cukrze i zdrowych zębach

Dlaczego nie wcielamy w życie zasad zdrowego żywienia

Następny

Dodaj komentarz