Sauna pomaga schudnąć?

, , Tagi , ,

Sauna kojarzy się z gubieniem zbędnych kilogramów. Zachęcone tym osoby pragną niewielkim kosztem odchudzić się. Jednak czy sauna rzeczywiście pomaga w schudnięciu?

Sauna a zrzucanie kilogramów

Aby odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie, trzeba zauważyć, że sauna może pomóc w odchudzaniu, tylko odpowiednio użyta. Mimo iż powszechnie uważana jest za zdrową, złe jej stosowanie lub u nieodpowiednich osób kończy się czasem nawet tragicznie. Przede wszystkim należy zaprzestać ważenia się po wyjści z sauny. To oczywiste, że człowiek będzie wówczas ważył mniej, ponieważ wypocił dużo wody. Jednak w kilka godzin te zapasy muszą zostać uzupełnione i waga wraca do poprzedniego stanu. Należy pamiętać, że uzupełnienie płynów jest bardzo istotne , w przeciwnym razie może dojść do odwodnienia organizmu. Efekt odświeżenia i lekkości po sesji w saunie nie będzie wtedy w ogóle widoczny, a pojawi się zmęczenie, ociężałość. Chwilowe zmniejszenie a potem wzrost wagi to proces zupełnie naturalny i nie oznacza, że sauna nie działa! Po prostu na efekt należy poczekać.

Pixabay at Pexels

Długofalowy wpływ sauny na odchudzanie

Sauna jest wspaniałym środkiem wspomagającym odchudzanie, obok prawidłowej diety i aktywności fizycznej. Sauna jest szczególnie skuteczna, gdy jest stosowana z naprzemiennym, chłodnym prysznicem. Pozwala to na kurczenie naczyń krwionośnych przez co gubione są kalorie. Chłód stymuluje produkcję tkanki tłuszczowej brunatnej, odpowiedzialnej za szczupłą sylwetkę. Sauna pozwala na poprawienie jędrności ciała, pozbycie się cellulitu. Skóra wygląda na zdrowszą, gładszą, niwelowane są fałdki, co wizualnie sprawia, że ciało wygląda na szczuplejsze. Sauna wpływa również na przyśpieszenie metabolizmu, co przyśpiesza odchudzanie. Na otyłość często składają się różne czynniki, niezależne od człowieka, jak na przykład konserwanty w jedzeniu. Sauna pozwala na usunięcie nadmiaru toksyn z organizmu, czyli zbędnej chemi, która zalega w ciele, przez co odchudzanie jest efektywniejsze.

Poprzedni

Czy chrupkie pieczywo jest zdrowe?

Tłuste jedzenie zaburza dobowy rytm

Następny

Dodaj komentarz