Jak się ubierać, by wyglądać szczuplej?

, Tagi , ,

Tym, co najlepiej wpływa na sylwetkę jest oczywiście uprawianie sportu oraz racjonalna dieta. Okazuje się jednak, że istnieją proste sposoby na optyczne natychmiastowe wyszczuplenie sylwetki. W czasie odchudzania pomogą przebrnąć przez ten trudny okres i sprawią, że efekty będą podkreślone.

Wzory, które wyszczuplają

Klasycznym sposobem na wyszczuplenie sylwetki jest założenie stroju w pionowe pasy lub drobne pionowe wzorki. Kluczem do tego tricku jest pamięć o tym, aby pasy były cienkie. Im grubsze tym gorszy efekt. Powinny być w tych samych kolorach. Wzór ten pozwala optycznie wyszczuplić, ale także wydłużyć sylwetkę, szczególnie w połączeniu z butami na obcasie. Dzięki temu niskie osoby wydają się nieco wyższe. Błędem jest natomiast zastosowanie wzorów poziomych. Te z kolei optycznie poszerzają sylwetkę i skracają ją. Dobrym pomysłem jest wybieranie ubrań w drobny wzorek. Nie dotyczy to popularniej w niektórych kręgach „panterki”, jaka daje skutek odwrotny od zamierzonego. Dobrym pomysłem jest wybieranie ubrań w drobne symetryczne wzorki, figury geometryczne, na przykład trójkąty. Symetryczność wzoru jest także istotna. Natomiast większe wzory, koła, rozlane, niesymetrycznie rozmieszczone plamy działają odwrotnie, poszerzając.

 Ubrania
Girl Shopping Bags Standing, tock at pixabay.com

Wyszczuplające kolory

Nie od dziś wiadomo, że czerń wyszczupla. Rzeczywiście patrząc na kogoś w czerni odnosi się podobne wrażenie. W rzeczywistości dla osób zmagających się z nadwagą najlepsze są ciemne kolory, niekoniecznie tylko sama czerń. Złym pomysłem jest ubieranie się w ubrania w kolorach jasnych i pastelowych, na których łatwo dostrzec nawet najmniejszą fałdkę tłuszczyku. Ważny jest także sam dobór kolorów poszczególnych części garderoby. Lepiej nie stosować kontrastów, a jeśli już, to powinny one być wyważone. Założenie kontrastujących ze sobą spodni oraz bluzki sprawi, że sylwetka nie będzie spójna i zwróci uwagę na mankamenty. Jeśli strój jest jednolity i stanowi jedną całość, inni ludzie również spoglądają na sylwetkę jak na całość, co z kolei odwraca uwagę od niedoskonałości.

Poprzedni

Czy warto iść do dietetyka?

Ćwiczenia w domu i na siłowni – wady i zalety

Następny

Dodaj komentarz