Sposoby zapobiegania bólowi głowy

, , Tagi , ,

Ból głowy przydarza się każdemu. Zwykle wtedy łykamy tabletkę i wydaje się, że sprawa załatwiona. Do następnego razu. Lepiej mieć świadmość tego, co wywołuje bóle głowy oraz unikać tych sytuacji.

Ból głowy a sen

Zarówno osoby, które cierpią na migrenowe bóle głowy, jak i takie, którym bóle głowy zdarzają się sporadycznie, powinny zrobić wszystko, by pozbyć się problemu. Aby to zrobić powinny sięgnąć do ich podłoża. Często ból głowy jest wywołany przez czynniki, na jakie nie mamy większego wpływu. Na przykład przez wahania hormonalne, kiepską pogodę, pełnię księżyca czy chorobę. Jednak w dużej mierze bóle głowy sami prowokujemy po prostu przez niehigieniczny tryb życia. Wiąże się to najczęściej z nieliczeniem się z dobowym rytmem, zarywaniem nocy na przykład dla imprezy lub aby się uczyć. Nauka z tego niewielka, a ból głowy i owszem. W dodatku mocno utrudnia życie. Nie jest również wskazane spać zbyt długo, bo to również powoduje ból głowy, a do tego również uczucie rozbicia, gnuśności i przytłoczenia. Warto zawsze kłaść się i wstawać o tej samej porze.

Otyły cierpi bardziej

Osoby, które mają nadwagę i nie uprawiają żadnego sportu cierpią z powodu bólów głowy w większym stopniu niż osoby szczuplejsze. Zauważono, że nawet dwadzieścia minut do pół godziny ruchu dziennie jest w stanie znacząco wyeliminować bóle głowy, nawet te migrenowe, poprzez znaczące udrożnienie naczyń krwionośnych i przepływu krwi. Ruch i kontakt z przyrodą sprawia również, że bóle głowy są mniej intensywne, o ile się zdarzają. Warto dbać o to, by pomieszczenie, gdzie śpimy było zawsze dobrze wywietrzone, nawet w czasie mroźnej, czy deszczowej pogody. Z sypialni powinny zostać usunięte sprzęty elektroniczne, takie jak telewizory, komputery, rutery wifi. Osoby mieszkające w okolicy lasów, czy nad morzem powinny jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew. Żywe rośliny w domu zwiększają poziom jonów ujemnych, podobnie jak zastosowanie na przykład lamp solnych. Bardzo istotna jest również poprawna dieta.

Poprzedni

Odżywianie a genetyka

Rewolucja na stołówce

Następny

Dodaj komentarz