Squash to zdrowie!

Tagi , , , , ,

Od dawna w świadomości społecznej funkcjonuje przeświadczenie o tym, że wszystkie formy aktywności sportowej przyczyniają się do podtrzymywania dobrej kondycji organizmu. Bez względu na rodzaj aktywności sport to zdrowie i nic nie jest w stanie temu zaprzeczyć.

Choćby kilka godzin w tygodniu, poświęcone z rekreację sportową, to już dowód na wysoką świadomość sportową. Większość ludzi wybiera najpopularniejsze zajęcia sportowe do których nie trzeba wyjątkowych umiejętności, talentu, no i ponoszenia wysokich kosztów. Takich form jest wiele, a na czele od dawna plasuje się szeroko pojęta lekkoatletyka.

Squash

Niemniej jednak warto skorzystać także z mniej popularnych form aktywności do których zalicza się na przykład squash. Dwuosobowa gra nie jest zbyt popularna ze względu na dostępność kortów w naszym kraju. Na szczęście powstaje ich coraz więcej. Z całą pewnością w czasie pojedynku trzeba wykazać się ogromną kondycją fizyczną, gdyż wymiany piłek pomiędzy zawodnikami mogą trwać naprawdę bardzo długo. Jest to gra intensywna, która wymaga dużego skupienia i uwagi. Liczy się także doskonałe planowanie, bo tylko w ten sposób można zagonić przeciwnika w trudne pole kortu. Boisko do gry w squasha otoczone jest z czterech stron ścianami, które wraz z podłogą stanowią aktywne pole do gry.

Doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny oferuje Hedonia Sport w Gdańsku, gdzie aktywnie mogą zagrać zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Mecze squasha rozgrywa się w setach do jedenastu punktów, a w przypadku remisu 10:10 wygrywa ten, kto zdobędzie dwa punkty przewagi.  Intensywne rozgrywki squasha to najlepsza droga do tego, aby znacząco poprawić swoje wskaźniki fizyczne. Kilkukrotna wizyta na korcie pozwala poprawić kondycję i umiejętności, które przekładają się na dalsze etapy trenowania. Rywalizacja z innymi zawodnikami podnosi morale gracza w przypadku wygranej, ale także podczas samej rywalizacji, kiedy zawodnik jest w stanie walczyć ze swoimi słabościami. Gra w squasha to jedna z form odreagowania ciężkich chwil życia zawodowego.

Poprzedni

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w naczyniach do gotowania

Ćwiczenia z hula hop = super brzuch

Następny

5 komentarzy do wpisu „Squash to zdrowie!”

 1. Uwielbiam grać w Squasza… na początku to była jakaś masakra, po 15-20 minutach ostrej wymiany piłek i przedwczesnych okrzyków zwycięstwa nad moim „rywalem” padałem totalnie glebę bo nie miałem siły utrzymać się na nogach, dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, mam swoją strategię oraz wyrobioną kondycję, mam też fajną rakietę do squasza i nie wszyscy chcą ze mną grać…no bo ile można przegrywać 😀 pozdrowienia dla Wszystkich Squszowiczów!

  Odpowiedz
 2. Kocham grać w Squasz! Zaczęłam jakieś dwa lata temu gdy w mojej miejscowości pobudowano specjalną halę do gry, na początku nie mogłam złapać oddechu ale po kilku razach gry było już trochę lepiej i jest coraz lepiej… czy ktoś może czy są zawody Squasza w Polsce? nie mam zamiaru się tam „pchać” bo nie jestem zawodowcem ale chętnie poobserwowałabym zawodowych graczy w Squasza… to tyle, fajny artykuł pozdrowienionka!

  Renata G.

  Odpowiedz
 3. No a ja sobie zwichnąłem kostkę na pierwszym treningu…ale już jest lepiej 🙂 wracam na salę do Squasza :)))))))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz