Czy wiesz kiedy przesadzasz z alkoholem?

, 21 lipca 2017 Tagi , , ,

Alkohol jest częścią naszej codzienności począwszy od dzieciństwa. To i inne rzeczy sprawia, że ciężko jest zauważyć ten moment, kiedy picie zaczyna wymykać się spod kontroli. Warto znać sygnały ostrzegawcze, by móc w porę zareagować.

Wymówki, wymówki

Picie alkoholu jest u nas społecznie dozwolone, ale skutki przedawkowania są tematem tabu. To między innymi dlatego wielu z nas ciężko się przyznać, że to zbyt dużo wypitego alkoholu stoi za różnymi sytuacjami, jak chociażby spowodowanie stłuczki po kilku drinkach. Problem zaczyna się w chwili gdy nie jesteśmy w stanie przyznać się przed sobą i innymi, że wszystko wydarzyło się z powodu wypicia nadmiernej ilości alkoholu. Zawsze coś lub ktoś jest temu bardziej winny. Pijący nie wypił przecież wcale tak dużo, panował nad sytuacją, przecież ma mocną głowę. Z czasem wybryki stają się coraz gorsze, jednak wciąż nie jest to wina picia, tylko nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.

Sposób na równowagę psychiczną

Każdy ma swoje sposoby na zrelaksowanie się. Coraz częściej jednak jest to zażywanie używek, w tym alkoholu. Duża liczba osób nie jest w stanie zrezygnować z przysłowiowej lampki wina przed snem, czy kilku piwek podczas oglądania telewizji późnym wieczorem. Przyjemne zamroczenie pozwala odegnać złe myśli, stres związany z kończącym się dniem. Niektórzy próbują alkoholem dodać sobie odwagi, animuszu. Nie rozumieją, że czyniąc tak, robią zupełnie odwrotnie, zwiększają lęki, napięcie, a w dodatku wpędzają się w alkoholizm. Pomimo że osoba pijąca wino do kolacji jest spokojna i nie wszczyna burd, tylko idzie spać, a rano wstaje wcześnie, to coraz bardziej pogłębia się jej uzależnienie. Podobnie jak w przypadku osób, które są tak zwanymi weekendowymi pijącymi. Zaczynają imprezę i picie w piątek, a kończą w niedzielę. Po odespanej nocy wracają do pracy i przez tydzień funkcjonują poprawnie. Tak naprawdę przez cały ten czas marzą o piątku. Alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów, a jedynie zawsze działa destrukcyjnie na osobę pijącą, jego rodzinę i inne czynniki.

Poprzedni

Inne zastosowania awokado

Czynniki odpowiedzialne za otyłość dzieci

Następny

Dodaj komentarz