Wyjdź na spacer

, Tagi , , ,

Ruch jest polecany wszystkim. Wielu ludzi wyciska siódme poty na siłowni, wierząc, że to pozwoli zachować im zdrowie i sprawność. Nie mylą się, lecz wcale nie trzeba aż takiego wysiłku, by zachować zdrowie.

Co zrobić, by być sprawnym i mieć zdrowe serce?

Aby cieszyć się sprawnością, wystarczy… dziesięć minut dziennie aktywności fizycznej. W tym wypadku chodzi o aktywność dość intensywną. Bardzo istotna jest owa regularna aktywność. Jest to klucz do zdrowia. Lecz zdrowy człowiek, o odpowiedniej wadze może zamienić ten czas na godzinę ruchu na świeżym powietrzu. Również powinno odbywać się to w sposób regularny. Nie musi to być ruch bardzo intensywny. Idealnym rozwiązaniem jest jazda na rowerze lub spacer. Ludzkie nogi są stworzone do chodzenia, nawet długotrawłego. Długie dystanse pokonywane na nogach są doskonałym sposobem na zachowanie sprawności dla ludzi w każdym wieku.

Co daje spacer?

Spacery to przede wszystkim okazja do odetchnięcia świeżym powietrzem, szczególnie, jeśli odbywają się w lesie, gdzie jest znacznie więcej tlenu produkowanego przez rośliny. Spacery mogą odbywać się o każdej porze roku. Są odpowiednią aktywnością ruchową dla wszystkich ludzi, młodych, starszych, dla dzieci. Spacerowanie po terenie o zróżnicowanej powierzchni pozwala na rozwijanie i kształtowanie mięśni nóg. Następuje również intensywny masaż podeszwy stopy. Znajduje się tam wiele receptorów, odpowiedzialnych za zdrowie wszystkich istotnych narządów wewnętrznych człowieka. Spacerowanie to okazja do podziwiania przyrody i koloru zielonego.To okazja do nauki i obserwowania zjawisk przyrody. Wszystko to wpływa na odprężenie i pozbycie się stresu nagromadzonego przez cały dzień pracy. Spacer może być połączony z lekką gimnastyką. Bardzo popularne jest nordic walking. Jest to sposób na zaangażowanie do ruchu właściwie wszystkich mięśni w ciele. Ten łagodny wysiłek pobudza pracę serca w równomierny i rytmiczny sposób, synchronizując pracę półkul mózgowych.

Poprzedni

Co daje slow life

Potrzebujesz oleju

Następny

1 komentarz do wpisu “Wyjdź na spacer”

  1. 10 minut dziennie to za mało. Minimalna ilość to 5000 kroków dziennie co daje około 30 minut spaceru. Chyba każdy jest w stanie wygospodarować 30 minut. Wystarczą tylko chęci a nie szukanie wymówek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz