Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych

, , Tagi , , ,

Nowy rok to okazja do zmiany stylu życia. Wielu z nas chce schudnąć, albo poprawić zdrowie. Jednak gdy tylko pierwsza euforia mija, wszystko wraca na dawne tory. Jak do tego nie dopuścić?

Nie wszystko na raz

Zapał to nic złego, o ile zostanie poprawnie wykorzystany. Robienie wszystkiego na hura, bez przygotowania nie jest rozsądne. Już lepiej wówczas nie robić czagoś z początkiem nowego roku, ale w jego połowie, aby nie czuć presji. Nic dziwnego, że pod nią nie idzie tak jak powinno. Przede wszystkim warto zrozumieć, że nie wszystko musi być idealne i iść jak z płatka. Nie musi być bezbłędnie, lepiej wziąć na siebie mniej, nawet jeśli w danym momencie wydaje się, że doskonale poradzimy sobie nawet z większym zadaniem. Jeśli coś idzie zbyt łatwo, to nie zostanie w żaden sposób docenione. Zmiany stopniowe są lepsze, a chęć zaimponowania innym i sobie piękną sylwetką nie powinno być myślą przewodnią. Podtrzymuj swoją motywację poprzez pozytywne myśli o tym jak na lepiej zmieni się życie po przeprowadzonej diecie. Jeśli bierzemy na siebie zbyt dużo zadań na raz, to okazuje się, że nic z tego nie wychodzi.

Ustal swoje priorytety

No właśnie, wielu ludzi zaczyna odchudzanie a tak naprawdę nie poświęciło ani chwili na myśl o tym, co chcą osiągnąć. Przede wszystkim zastanowić się trzeba, czy naprawdę zmiany są konieczne? A może to po prostu moda? Być może zmian potrzeba w innej dziedzinie życia, niekoniecznie w liczbie kilogramów. Więcej ruchu, ćwiczeń przydaje się każdemu niezależnie od obwodu pasa. Kiedy cele dotyczące sylwetki czy poprawy zdrowia zostaną już określone, wtedy ważny jest odpowiedni grafik. Pozwoli on rozsądnie rozłożyć zaplanowane zadania na odpowiednie części. Teraz najważniejsza jest już tylko konsekwencja. Pozytywnie, jeśli uda znaleźć się choć jednego sprzymierzeńca w tym działaniu. Jeśli będziemy się ściśle trzymać ustalonych zadań (można je oczywiście modyfikować, lecz nigdy nie rezygnować z nich), to sukces pojawi się szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Poprzedni

Objawy nadużywania kawy

Jak zimą zachować ciepło na diecie roślinnej?

Następny

Dodaj komentarz