Zalety picia gorącej wody na czczo

, Tagi , , , , ,

Najprostsze sposoby są najskuteczniejsze – na tej zasadzie opiera się między innymi chińska medycyna. To właśnie ona zaleca wypijanie gorącej wody.

Co daje picie gorącej wody?

W japońskim społeczeństwie wypijanie gorącej wody w ciągu dnia nie jest niczym dziwnym. Powszechne jest podawanie jej w restauracjach, gdzie kelnerzy szczodrze jej dolewają. Gorąca woda ma inne właściwości niż zimna. Im cieplejsza tym lepiej działa. Naukowcy potwierdzają już, że szklanka zwykłej wody codziennie już jest w stanie pomóc w wielu chorobach. Zauważono na przykład iż przynosi skutki na w przypadku chronicznych bólów głowy, czy innych części ciała, jest w stanie pomóc w odchudzaniu zbawiennie działając na metabolizm. Szklanka wody reguluje apetyt, sprawia, że jemy mniej niż zazwyczaj. Gorąca woda jest niczym innym jak delikatnym „deszczem” na narządy wewnętrzne. Delikatnie oczyszcza układ pokarmowy z zalegających resztek, a temperatura odgrywa tu ważną rolę ponieważ to ona sprawia, że odrywają się one łatwo i rozpuszczają. Ale na tym nie koniec, ponieważ niektórzy twierdzą, że jest to również lekarstwo na cukrzycę, astmę, padaczkę, a nawet na raka. Gorąca woda niszczy również baterie, przez co odświeża oddech.

Jak pić gorącą wodę

Woda daje najlepsze efekty, jeśli jest wypijana na czczo, gdy żołądek jest opróżniony. Najlepiej zatem zrobić to tuż po przebudzeniu. Wówczas metabolizm zaczyna przyśpieszać, a rankiem jelita są najbardziej aktywne, żołądek intensywnie wydziela enzymy. Po wypiciu szklanki gorącej wody przed posiłkiem należy wstrzymać się około czterdziestu minut ze śniadaniem. Wydaje się to długo, ale gorąca woda sprawia, że apetyt znacząco spada i głód nie jest tak dokuczliwy. Spokojnie w tym czasie można zająć się innymi czynnościami. Czas ten na przykład świetnie nadaje się jako moment dla ćwiczeń fizycznych, co jeszcze zwiększa skuteczność wody. Może to być na przykład gimnastyka lub długi spacer. Niektórzy zalecają, by po około dziesięciu minutach od wypicia pierwszej szklanki wypić kolejną tym razem z cytryną i miodem. Ma to wpływać na większe oczyszczenie ciała.

Poprzedni

Piwny brzuch groźniejszy niż otyłość

Właściwości prozdrowotne dyni

Następny

Dodaj komentarz