Czy zdrowa dieta musi być droga?

, , Tagi , , , ,

Jedzenie to jedna z najdroższych rzeczy, na jakie wydajemy pieniądze. Dlatego niektórzy zwlekają z przejściem na dobrą, zdrową dietę, z obawy, że będzie to ich kosztowało majątek.

Koszty zdrowej diety

Okazuje się jednak, że jest to tylko mit powtarzany przez tych, którzy nigdy nie byli na zdrowej diecie. Przede wszystkim zdrowa dieta wyklucza z jadłospisu wiele całkowicie niepotrzebnych tam rzeczy, jak na przykład ciasta kupowane w cukierni. Stosowanie prostej zasady jaką jest pomijanie produktów z mniejszą ilością cukru to nie tylko oszczędność dla kieszeni. Cukier powoduje, że szybko znów stajemy się głodni i kupujemy nowe produkty, napędzając gospodarkę. Natomiast zdrowa, zrównoważona dieta sprawia, że człowiek jest syty i zadowolony przez dłuższy czas, zatem potrzebuje zjeść mniej. Odpada także stołowanie się w fast foodach, jakie do najtańszych również nie należą. Ponadto okazuje się, że wiele promowanych produktów ma swoje tańsze, zdrowsze odpowiedniki. Te tańsze wcale nie są nafaszerowane setkami chemikaliów i konserwantów, ponieważ mniejszych producentów po prostu na nie stać. Ponadto im mniej składników, także tych chemicznych tym produkt tańszy.

 Zdrowa Dieta
Melancia Bagas Frutas, silviarita at pixabay.com

Sposoby na zaoszczędzenie

Sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w zdrowej diecie jest setki. Warto śledzić ciekawe, proste przepisy na stronach internetowych. Oprócz tego wartościowe jest tworzenie w sezonie własnych przetworów z owoców i warzyw. Wychodzi znacznie taniej niż kupowanie w sklepie gotowych. Warto również zainwestować we własną sokowirówkę aby wyciskać zdrowe, domowe soki. Po jakimś czasie, wcale nie długim, koszt z pewnością się zwróci. Aby zdrowo jeść nie trzeba wcale kupować żadnych modnych akurat specyfików, egzotycznych owoców, przyrządzać zagranicznych dań, kierując się modą i reklamą. Składniki rzeczywiście mogą być drogie. Postawmy na nasze swojskie, rodzime owoce i warzywa, najlepiej pochodzące z okolicznych upraw lub od sąsiada, który nie prowadzi oprysków. To w zupełności wystarcza by zapewnić sobie zdrowe i smaczne jedzenie.

Poprzedni

Czy dieta białkowa jest niezdrowa?

Czy bieganie może zaszkodzić?

Następny

Dodaj komentarz